Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-RTK rendészeti-igazgatási...

NKE-RTK rendészeti-igazgatási migrációs szakirány. Valaki aki oda jár, erre vagy más szakra, tudna mesélni?

Figyelt kérdés

Akiket oda vettek fel, oda is akartak menni, vagy oda sikerült? Megszeretted a szakot?

Van egyenruha, ha van akkor milyen? Tesi órák/lőkiképzés van? Mennyiben másabb ez a szak, mint a tiszti szakirányok? Egyformán kezelik az oktatók/hallgatók a civil illetve a tiszt hallgatókat?

A szak elvégzése után, van esély bekerülni vele a rendőrséghez?

Előre is bocsi a sok kérdésért, de nagyon tanácstalan vagyok. Köszönöm!



2014. aug. 3. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

"A migrációs szakirány a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal számára képez olyan szakembereket, akik képesek a hatáskörükbe utalt hatósági feladatok önálló végzésére és idegenrendészeti eljárások lefolytatására, felkészülnek az állampolgársági, az idegenrendészeti, a menekültügyi hazai és nemzetközi jogszabályok, eljárási elvek alkalmazására. A végzettség nem készít fel a rendészeti szervek hivatásos állományában ellátandó feladatokra."


Ezt találtam az NKE honlapján. Egyébként ez a szak nem rendőri, hiszen nincs alkalmassági vizsga. Az itt végzettek irodai munkát végeznek inkább. Ennél több információm nincs sajnos, de hátha ír még olyan, aki jobban a témában jártas.

2014. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket természetesen én is tudom a szakról, úgyhogy inkább belsőbb, részletesebb információ kellene róla.


De azért köszi, rendes tőled hogy rákerestél! :)

2014. aug. 4. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:

na én ide járok szóval leírom a véleményem :)


a szak maga jó... az alapkiképzést leszámítva ugyan azt tanuljátok mint a többiek... legalábbis 90%ban.. a többi mindenkinek szakmai anyag... lövészet nincs... első félévben van integrált rendőri ismeretek (migráció+a rendőri szakirányoknak) ebbe van intézkedéstactika (a rendőröknek van végig a 3 év alatt) ez a gumibotozós fetrengős óra, akkor adtak pisztolyt a kezünkbe, de csak szárazgyakorlásra.


itt mindenki ugyan azt csinálja a karon.. reggeli sorakozó, alaki gyakorlások... szobaszemlék.. tök mind1 h rendőr vagy, NAVos, vagy BÁH-os...


van egyenruha. fekete öltönynadrág, fehér ing, szürke tiszti pulcsi, tiszti öv, nyakkendő a fiúknak... ezeken rajta az állomány/évfolyamjelzők.


úgy képzeld el a szakot h ugyan azt szopod végig de utána nincs rendfokozat ( a BÁH nem használ rendfokozatot hiába rendészeti/közigazgatási hatósági szerv)


3 éves szerződést kell aláírnod. utána valószínűleg mehetsz rendőrnek... bár nemtudom milyen átképzést kéne csinálnunk h felszereljünk, mert a tárgyaink kb megeggyeznek..

2015. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!