Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gimibe menjek nyíregyhá...

Melyik gimibe menjek nyíregyházán?

Figyelt kérdés
A hetedik évvégim teljesen 5-ös és kitűnő tanuló vagyok a matekot és az infót szeretem szerintetek milyen jó gimnáziumok lennének mert nem tudom hova menjek pl.: Krúdy: azt mondják nagyon jó de már nem olyan mint régen kezd lecsúszni és a pénzről szól minden, Széchenyi :azt mondták jó volt de már nem az vagy az Eötvös: arról jókat halottam vagy hova menjek nyíregyházán vagy a közelébe ami jó gimi és a közösség is jó?

2014. aug. 5. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
és 14 éves fiú vagyok.
2014. aug. 5. 14:04
 2/7 anonim válasza:
24%
Széchenyi, Zrinyi, Vasvári,
2014. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Krúdy: azt mondják nagyon jó de már nem olyan mint régen kezd lecsúszni és a pénzről szól minden"


Érdekes, a Krúdy a vidéki gimik között országos 4., az első három mind dunántúli. Az összesített rangsorban 12. (csak viszonyításképp a nyíregyházi Kölcsey 35. lett) Az iskolaátlag idén év végén 4,8, az érettségik átlaga 4,85 körül lett. Tényleg kezd lecsúszni...

A Krúdy még mindig az egyik legjobb gimi az országban, a tanárok nagyon jók, és egyáltalán nem a pénzről szól az iskola. Aki azt mondja, hogy a Krúdy rossz, annak vagy "savanyú a szőlő", mert nem vették fel, vagy csak simán szeretné lehúzni a sulit.


Az Eötvös? :) egy korábbi kérdésben már kifejtettem a véleményem, bemásolom:


"Anno 6 évig jártam oda, alsóban még jó VOLT, felsőben borzasztó. Mára már az egész iskola egy rakás sz@r, szörnyű igazgató, borzalmas tanári kar (egy-két kivétellel, nem is értem miért maradtak eddig ott), rémes osztályközösségek. Ezért mentem el hatodik után egy jobb suliba. Akárkit felvesznek, nem a tanulmányi eredményed számít, hanem hogy mennyi zsét adsz az alapítványnak, ciki ha kitűnő vagy. Ja és a szabályok: tilos telefonozni, zenét hallgatni, sapkát viselni, hajat és körmöt festeni, csókolózni, ülni a folyosón. Hogy hanyassal lehet bekerülni? Mint már írtam mindegy, ha 4 új osztály indítása van tervben, de 6 osztálynyi gyerek jelentkezik, akkor 6 új osztály lesz. Szeretnek (főleg a vezetőség, titkárság) azzal dicsekedni, hogy mennyire nívós intézmény. Hát rohadtul nem az :D"


Ennek minden szava igaz.


Én csak ajánlani tudom a Krúdyt, ne hagyd magad lebeszélni a róla, ilyen jó átlaggal itt a helyed, mégpedig matek tagozaton! A közösség remek, a tanárok a legjobbak a megyében. Ha van kérdésed, bátran írj! :)

2014. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
34%
A Krúdy úgy ahogy írod a pénzről szól. Az előttem válaszoló nemtudom mikor informálódni le az iskolákról, de teljességgel nem igaz amit ír. Én most is az Eötvösbe járok.és nagyon szeretem. Ha rossz osztályközösséget szeretnél menj nyugodtan a Krúdyba.. Tipikus anyuci apuci kicsilánya és fia közé. Az Eötvösben tény és való hogy vannak szabályok, pont azért mondható el róla hogy a város egyik legszínvonalasabb iskolája.nem mindenki nézi jószemmel ha a folyosón egymást nyaló faló diákokat lát.teljesen jogos ez a szabály. Az hogy pedig nem lehet sminkelni és körmöt festeni totális hülyeség. A piros a fekete színű körmökért szólnak és a kirívó öltözködésért. A tanárok jófejek és segítőkészek. A tagozatok színvonalasak és királyak az órák. A telefon használat pedig MINT MINDEN iskolában, Tilos.. Az Eötvös egy iskola ahol betartják a házirendet. Csak ajánlani tudom ;)
2014. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ismersz SZEMÉLYESEN akár egyeten Krúdsyt? Én a tapasztalataimat írtam le, te csak minket pocskondiázol. Nem vettek fel a Krúdyba, most savanyú a szőlő, ugye? :)
2014. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem is akartam a Krúdyba menni. Én nemis Nyíregyházi vagyok.Nyíregyházáról csak az Eötvöst jelöltem meg. Igen ismerek Krúdyst. De éppen te kezdted a pocskondizálást.én a Krudyról semmi rosszat nem írtam csak annyit amit már ő is hallott. És amit mindenki tudja városba. A többi eddig csak az Eötvös védelméről szól. ;)
2014. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár Eötvösös vagyok, ismerek Krúdysokat is, és ha szívemre teszem a kezem egyik suliról se tudnék igazán rosszat írni. Nyilván az Eötvösről többet tudok írni,hiszen magam is odajárok tagozatra, szóval kezdeném is: szerintem egyáltalán nem túlzás amit előttem írtak,nagyon jó suli jó közösséggel, magas színvonallal. Látom a mat-fizes osztálytársaim miket vesznek, elképesztő. Én mindig is rossz matekos voltam, szóval nem irigylem őket,de mind nagyon szeretik. Osztálytársam angoltagról ment át matekra, imádja :D A biosz-kémia tagozat is említésre méltó, de nem hiszem,hogy arra szeretnél menni,így azt nem részletezem. Nyelvi oktatás terén...vannak jó,és kevésbé jó tanárok, de szerintem maga a taníttatás színvonala normális.Sokan vagyunk, épp ezért könnyű ismerkedni/barátokat szerezni, elég rendes társaság. Vannak buliarcok, stréberek, átlagosak, szóval olyan vegyesfelvágott :D Az osztályok rendszerint összetartóak (bár ismerek egy-két kivételt,de ez elenyésző), az osztályok közötti kapcsolatok jók.

A Krúdy nagyon erős, egyik volt osztálytársam hatosztályosba ment, mondta,hogy nagyon szereti, de nehéz.Nyolcadik után tőlünk is átmentek páran oda, vannak akik nagyon szeretik, de van,aki szíve szerint váltana. Azt hallottam ott is jó kis közösség van, de mivel nem járok oda így efelől nem tudok kezeskedni. :DD Összességében szerintem bármelyiket is választod,jól döntesz. :D

2014. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!