Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az érdekelne, hogy ha meteorol...

Az érdekelne, hogy ha meteorológiát akarok tanulni akkor melyik egyetemre éri meg jelentkezni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy földtudományni szakra kell jelentkezni és ilyet indít többek között az ELTE, a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem is. De ha jól tudom nem mindegyiknél lehet a meteorológus/meteorológiát választani specializációként. Engem kifejezetten az időjárás és társai (tehát a meteorológia) érdekel a földrajz nem igazán. Továbbá az érdekelni hogy azoknak akik ilyen szakra járnak (vagy van ismerősük aki jár) mik a tapasztalataik a szakról és természetesen az iskolákról? Utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy vannak-e olyan beugró tesztek az első félév folyamán (mondjuk kémiából vagy földrajzból) hogy amiket az ember rosszul ír meg kirúgják ugyanis én 3 éve nem tanulok földrajzot és 2 éve kémiát + amit tanultam az is inkább viccnek nevezhető volt, mintsem oktatásnak szóval igen hiányos a tudásom ezen két tantárgyból és érdekelne hogy mennyire lenne nehéz dolgom/mennyire komoly kémiával és földrajzzal indítanak az első félévben. A fizikát azt úgy hallottam, hogy kemény, de azzal nincs baj szeretem és abból is érettségiztem.


Várom a válaszokat és előre is köszönöm azokat!



2014. aug. 6. 16:29
 1/5 Kromosome ***** válasza:

Mivel 2-3 éve én is gondolkodtam meteorológián, úgy tudom, hogy csak az ELTE-n oktatják MSc keretein belül. Meteorológus MSc-hez vagy földtudományt, vagy földrajzot kell BSc-n végezni, ám mivel meteón sok a fizika, ezért a földtudmány jobb választás lehet.


Az lényegében mindegy, hogy melyik egyetemen végzed a BSc-t, pl. nálunk Szegeden mind a földrajz, mind a földtudomány elég jó színvonalon van oktatva, de ez gondolom Pécsre, és az ELTE-re is igaz.

2014. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a kémia meg a földrajz mennyire kemény ott Szegeden?
2014. aug. 6. 17:38
 3/5 Kromosome ***** válasza:
Megkövetelik, amit meg kell, a képzés színvonalas, de nem teljesíthetetlen! :)
2014. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, csak ELTE.
2014. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegeden a fizika alapozás marhára kevés lesz meteo Msc-hez az ELTE-n, ráadásul a saját embereiket előnyben részesítik. Mindenképp ELTE.
2014. okt. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!