Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Könnyebb elvégezni egy felsőok...

Könnyebb elvégezni egy felsőoktatási szakképzést informatikai területen, mint egy alapképzést?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy mennyivel könnyebb elvégezni egy 2 éves felsőoktatási szakképzést, mint egy alapképzést.

Mindenképp informatikai terület érdekelne, de matekból nem vagyok jó, így valószínűleg az alapképzés nem sikerülne.

Előre is köszönöm.


2014. aug. 9. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván könnyebb, de ha nem vagy jó matekból, vagyis nincs érzéked hozzá, akkor nem tudom, mire számítasz.
2014. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyílván könnyebb elvégezni, de nem is hoznak ki belőletek annyi mindent, mint egy diplmásból.
2014. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy érzem, nekem műszaki irányban nagy falat lenne a diplomaszerzés, a matek miatt, de talán ez még menne.

Esetleg aki ilyen helyen tanul, tudna segíteni, mégis mi az elvárás?

2014. aug. 9. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de tényleg nem értelek. Műszaki-informatikai területre olyan megy, akinek matekos agya van, meg se fordul a fejében, hogy nem vágja a matekot. Ha te nem ilyen vagy, kínszenvedés lesz még egy ezzel kapcsolatos OKJ képzés is.
2014. aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az OKJ már megvan. CCNA, és a hozzá kapcsolódó dolgok is mennek, szóval ebben az irányban szeretnék tovább tanulni, nekem nem az informatikával van bajom, hanem a színtiszta matekkal...
2014. aug. 10. 07:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mérnökinformatikus alapképzésen ( és amúgy programtervezőn is) rengeteg matek van. Mélyen az informatikán belül is minden ahhoz kapcsolódik. Ehhez viszont a "színtiszta, nyers" matekot is vágni kell.
2014. aug. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Algoritmusok mennyire mennek, mennyire tudsz programozni? Hogy állsz magával az egésszel? Dolgoztál már, vannak saját munkáid?


OKJ semmit sem ér, én 3 hónapot jártam szoftverfejlesztőre, de egész végig office-t vettünk és rendszergazda óráink voltak és 1 évig, ezt csináltuk volna (azért ez egy 2 éves képzésben ...). Programozással kapcsolatos óránk heti 2-szer volt, de az is ...


Ha úgy gondolod, hogy az alapképzés nem menne akkor miből gondolod, hogy a felsőoktatási szakképzés menne? Lényegében közös órád lenne az alapképzésen lévőkkel, nyilván kevesebb óraszámban, illetve nem mindegyik óra, de ettől függetlenül ugyan azt az anyagot vennéd.


Amúgy szerintem megér egy próbát maga az alapképzés, szedj magadra egy kis motivációt. Legrosszabb esetben félév után ott hagyod, veszteni nem vesztettél semmit és legalább tudni fogod, hogy nem neked való.


Csőke - A számítógép programozás logikai alapjai c. könyvét ajánlom elolvasásra.

2014. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a gyors és korrekt válaszokat, a programozást semmi pénzért nem csinálnám.

Esetleg CCNA/CCNP magántanárt tud valaki ajánlani heti 1-2 órás gyakorlásra?

2014. aug. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!