Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikust...

Programtervező informatikust főiskolán felsőoktatási szakképzésben érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Jól el lehet helyezkedni vele, ha főiskolán/egyetemen végzem, de nem alapképzésben, hanem csak felsőoktatási szakképzésben? Mennyire nehéz így a matek, informatika része? Informatikából jól érettségiztem, matekból viszont csak egy erős közepes szintűre sikerült, ezért nem biztos, hogy ilyen irányba mennék, de ha igen, akkor felsőoktatási szakképzésbe. Mennyit lehet vele így keresni átlagba, és mennyire keresett ez a versenyszférában ilyen formában? Ez sokmindentől függ, tudom, de úgy mégis a nagy számok alapján?

2014. júl. 4. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen felsőoktatási szakképzést nem éri meg elvégezni,mert nem könnyebb mint az alapszak csak minimálissal, és a pair amit ad csak okj 55..kezdetű szakmai felsőfokú végzettség amit a munkaerő piacon nem sokba néznek ha állást keresel. Mondhatsz akármit a hirdető cégnek hogy tanultad te is ugyanazokat mint a diplomások csak a sallang tárgyak mint filo meg szociológia meg kitekintő kurzusaid nem voltak akkor sem ugyanaz az esély. Megéri azt az egy évet még ráhúzni nem annyival ér többet mint amennyi egy év az ember életéből.
2014. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezért nem szívesen mennék ilyen irányba, bár tény, hogy ezután alapképzésre mehetek, és tán nem kell minden félévet lejárni, mert előtte végeztem ilyet, ha jól tudom így van, de ha nem sokkal könnyebb, akkor tényleg elgondolkozom rajta, hogy érdemes-e az ilyen.
2014. júl. 4. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemesebb alapképzésre jelentkezned, bár úgy tudom a matek húzós. De például én is jártam fsz-re, de együtt ültünk matekon a mérnökökkel. Ilyen szempontból azt gondolom, hogy akár én is ülhettem volna alapképzésen, ha már más főiskolai szakokkal összevonva hallgattuk ugyanazokat az órákat. Én a saját példámból azt tudom mondani, hogy nem volt sokkal könnyebb, de tény, hogy nem voltak töltelék óráink sem.


24N

2014. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!