Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitelt többször is lehet...

Diákhitelt többször is lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy 3 félévre havi 30000ft-ot igényelek. Aztán 4-5. félévben kapok tanulmányit, de valamiért a 6. félévben nem lesz tanulányi ösztöndíjam. Ebben az esetben ismét tudnék igényelni hitelt, vagy csak egyszer lehet igényelnem?

2014. aug. 11. 19:14
 1/2 pokiloki ***** válasza:
Persze, de a kamatok azt hiszem ebben az esetben 8% körül vannak és a félévben felvehető összeg is limitálva van. Ezt nevezik diákhitelnek. Azt hiszem a tied az 1-es . Olvass utánna
2014. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok... 7.5% körül van a kamat a diákhitel1 esetében, amit én fel tudnék venni.

Időközben olvasgattam, és azt találtam, hogy mindenkinek egy aktív hitele lehet (természetesen a diákhitel1-2 egyszerre is felvehető, egyes esetekben...).

Én úgy értelmezem, hogy az aktív hitel azt jelenti, hogy felveszek X összeget, és míg azt vissza nem fizetem, addig nem igényelhetek újabb hitelt, hiszen az már egy másik szerződés, hiteligénylés lenne. De aztán lehet, hogy tévedek, ezért is tettem fel a kérdést...

2014. aug. 16. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!