Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OKJ tanfolyam másodjára is...

Az OKJ tanfolyam másodjára is ingyenes, ha az elsőt nem végeztük el?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, (legalábbis néhány éve még így volt) hogy az első OKJ-s iskolát az állam fizeti. Na már most, én négy évvel ezelőtt beiratkoztam egy két éves hálózatépítő OKJ tanfolyamra, de már az első év közepén abba kellett hagynom bizonyos külső körülmények miatt. Most már el tudok kezdeni egy új iskolát, de ezúttal már fizetnem kell érte?

2014. aug. 15. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ismerősöm, ő belekezdett kettőbe is, egyiket sem fejezte be. Kétlem, hogy fizetett volna bármelyikért is, mert nem áll annyira jól anyagilag, de ha legközelebb találkozok vele, megkérdem.:) Azt viszont tudod, hogy csak 22. éves korig lehet ingyen tanulni? Vagyis pontosan így van:


Középfokú OKJ-s tanfolyamon - ingyen - abban az évben tanulhattok utoljára, amikor betöltitek a 22. életéveteket. Ha a képzés hosszabb két tanévnél, vagy évvesztesek vagytok, a korhatár 23 évre módosul.

2014. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!