Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mondana nekem jól...

Valaki mondana nekem jól kereső foglalkozásokat? 10 év múlva mik lehetnek a szükséges és jól kereső szakmák? Például tolmács jól keres? .

Figyelt kérdés
A jogászokból tudtommal többlet van, de lehet, hogy 10év múlva épp arra lesz szükség mivel mindenki úgy gondolkodik, hogy az a foglalkozás telített, így senki nem tanul tovább jogi karon. Ti, hogy gondoljátok?
2010. jan. 14. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
èn úgy gondolom, hogy jó szakemberre mindenhol szükség van. most is és 10 év múlva is. azt fogják megfizetni amihez igazán értesz. ha pl úgy gondolod hogy joghoz vagy ügyvédkedéshez igazán jó lennél, akkor mindegy hányan végeznek mert te jó leszel, így könnyen szerzel munkát. De ha az informatika vonz, vagy az orvoslás akkor az irányba kell menned. Tolmácskodás mindig jól fizet de ahoz is iszonyat tehetség kell.
2010. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen a jogászokból nagy többlet van.

Pl ha megnézed a HVG diploma külön számát, ott látod a fizetéseket. Egy jogász kezdő fizetése 80-100 körül van. Ha eltud helyezkedni, mert itt ez a fő kérdés.

Kb. 3-4x annyi jogász van ebben az országban, mint amennyire szükség lenne.


Amit meg az előző írt, hogy te jó vagy és kész, akkor minden az öledbe potyog, az eléggé szűk látókörre vall.

Akkor a konkurencia, hogy igazából tök mind1, hogy te mi vagy.

Sajnos vannak igen rossz helyzetben lévő jogász ismerőseim. Hiába végzett szinte kitűnő végzettséggel, nagyon nehezen tudott elhelyezkedni. Ő érdekes módon jó volt.

A statisztikákat meg azért nézegesd, mert az legalább globális képet ad az egész helyzetről.

Ha valaki beírja, hogy jaaaj ez egyáltalán nem így van, meg ő simán talált munkát, meg jól keres, annak nagyon tudunk örülni, de ő egy ember. Egy ember véleménye az egészhez képest nem ér valami sokat, ha általánosságban vizsgálok valamit.

Én ajánlom, hogy gondold át. Az okos ember más hibájából/kárából tanul. Én tanultam az ismerőseim hibájából.

10 év múlva nem tudjuk hogy mi lesz. Valószínűleg nem lesz hiány, mert ugyan úgy fognak tovább tanulni...

2010. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tolmács nagyon jó dolog, csak sokat kell foglalkozni azzal a nyelvvel. Azonban ha van alkalmad kint élni egy ideig, akkor azzal sem lehet probléma.
2010. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel a környezetünk állapota egyre inkább rosszabbodik, szükség lesz egyre több olyan emberre aki a védelmével foglalkozik.
2010. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tolmács szeretél lenni, akkor válassz "ritkábban" tanult nyelvet, és arra specializálódj. pl: kóreai, japán, kínai... Ezekre manapság egyre nagyobb szükség van, viszont kevés a tolmács.
2010. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!