Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendőrtiszti főiskola lehetséges?

Rendőrtiszti főiskola lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 22 éves lány vagyok, 3éve érettségiztem viszont akkor nem gondoltam arra hogy főiskolára vagy egyetemre szeretnék tovább menni. Most a rendőrségen dolgozok, de csak határozott ideig.(Irodai munka )Nekem nagyon megtetszett ott minden és elgondolkoztam rajta hogy esetleg szeretnék én is rendőr lenni. A kérdésem az lenne ,hogy ehhez feltétlenül el kell végezni a 2 éves Rendőr szakközepet is, vagy egyből érettségi által lehet jelentkezni fősulira?Illetve nekem az érettségim egy 3-4es szintű lett, és ez nem elég ahhoz hogy felvegyenek.Érdemes lenne szerintetek tennem egy javító érettségit, magyarból és töriből? Mert azt olvastam hogy erre a két tárgyra kell ráfeküdni leginkább? Ti mit tennétek a helyemben?Aki esetleg oda jár vagy járt vagy jelentkezik oda tehát bármilyen tapasztalata van erről az akár privátba is írjon. Mindenféle segítséget előre is köszönök :)

2014. aug. 20. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha most a rendőrségen dolgozol, egyszerűbb megkérdezned az állományilletékes parancsnokot.
2014. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Főiskola már rég nincs, egyetem van. A kettő közül bármelyiket elvégezheted, nincs muszáj, attól függ mi akarsz lenni.

Az egyetemre 400 körül van a ponthatár, ha nincs meg a pontszámod, akkor muszáj lesz újra csinálnod. Ezek kívül fizikai felvételi, orvosi vizsgálat, pszichológus, pályaorientációs elbeszélgetés, sőt a házhoz is kijöhetnek ellenőrizni az életviteled. Ha felvesznek 2 hetes bentlakásos kiképzés, és ha jól tudom beiratkozáskor erkölcsi bizonyítvány is kell.

A szakközépiskolában ugyanígy megvannak a vizsgálatok. A fizikai nehezebb mint az egyetemen és nem az érettségit pontozzák hanem a fizikai felvételi és a műveltségi teszt eredményét. Azt hiszem 200 pontot gyűjthetsz összesen, és elég magas a ponthatár.

2014. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és az egyetemre nappali tagozatra csak 25 éves korig jelentkezhetsz. Levelező csak hivatásosoknak van.

Ezen kívül erre az egyetemre járni nem számít bele a 12 félévedbe, tehát utána még elvégezhetsz egy másik egyetemet ingyen.

2014. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

#3 kiegészítése:


Mert ez szakirányú felsőfokú végzettségnek számít, nem egyeteminek.

2014. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ :)
2014. aug. 20. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es, igen, valószínűleg azért hívják Nemzeti Közszolgálati EGYETEMNEK. Szerintem meg azét van így, mert bármikor alkalmatlanná válhatsz, akár egy nappal a diplomaosztód előtt is, mert ezeknek a vizsgálatoknak nem csak a felvételin, de évente/ két évente meg kell felelni, és akkor mit csinálsz? Ott állsz a semmiben végzettség nélkül... Na azért is lehet még utána elvégezni másik egyetemet. Meg azért, mert amúgyis alá kell írnod, hogy végzés után dolgozol, és oda oszthatnak be ahova akarnak. Ez kiváltja a nagy felháborodást keltő egyetemi szerződést, mivel a hatása kb ugyan az.
2014. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6-ra


Nézz utána, a végzettség felsőfokú szakirányú.

Az más lapra tartozik, hogy mi a neve a képzési intézménynek. Valamint az is, hogy mit akarsz belemagyarázni, hogy miért lehet e mellé a szakirányú főiskolai végzettség mellé állami finanszírozású egyetemi végzettséget is szerezni.

2014. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Jelzem a hitetlen, de segítőkész válaszolónak, hogy kiemelt rendőrkapitányság vezetőjének kinevezéséhez nem elég az RTF vagy az ezzel egyenértékes NKE, mellette kell legalább jogi diplomájának lenni.
2014. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!