Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-KSK logisztikai mérnök?...

BME-KSK logisztikai mérnök? Vélemények BME logisztikai mérnöki szakról? Elvégezhető? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most leszek végzős gimiben és a logisztika érdekelne a Műegyetemen. Megköszönném ha itteni hallgatók válaszolnának az alábbi kérdésekre, de persze bárkitől elfogagod válaszokat :-)

-A többi mérnöki szakhoz képest mennyire brutálisan nehéz?

-Általában hányas tanulók voltatok matekból korábban mielőtt ide felvettek titeket?

-Muszáj csőlátásúnak és matek-fizika zseninek lenni ahhoz hogy elvégezzem ezt a szakot?

-Van esélyem arra hogy felvegyenek ÉS el is tudjam végezni, ha egy erős gimiben matek fakultáción erős 3-as, gyenge 4-es vagyok, középszinten fogok érettségizni, és van egy felső- ill. egy középfokú nyelvvizsgám?

-Ha mégegyszer pályaválasztás előtt állnátok, választanátok ezt a szakot még egyszer? Ha nem, miért?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat! :-)



2014. aug. 22. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:

(ha még olvasod)

Mechatronikai mérnöki szakos vagyok (BME-GPK).

1. Nagyon nehéz, de túlélhető. Érdeklődés és elkötelezettség kérdése. Akárcsak a többi mérnöki.

2. Ötös. Aki a középszintű matekot nem tudja tökéletesen, itt biztosan megbukik matekból. Biztosan mondhatom, itt az egyetemen ugyanazokat a matekos tárgyakat hallgatja minden mérnök.

3. Zseninek nem, de ártani sem árt természetesen :D Viccen kívül, a csőlátás kifejezett hátrány, de nem könnyű kitanulni a mérnöki szakmát. Ismételni tudom magam, a legfontosabb az érdeklődés és elkötelezettség.

4. Húzzál bele matekból, nem árt, ha hozzászoksz egy kicsit a tanuláshoz. Nem kell sok felvételi pont, bár nem tudom mennyi volt most a ponthatár, de jóval 400 alatt rémlik.

5. Ezt nem tudom, én csak egy gépészmérnök vagyok (vagyis leszek remélhetőleg :D)

2015. febr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!