Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulói jogviszonyom van / lehet?

Tanulói jogviszonyom van / lehet?

Figyelt kérdés
93. Októberi vagyok , az érettsegim sajnos hiányos, mivel nem sikerült az angol. Sem az első, sem a második,( de most újra jelentkezem az októberire, igaz már fizetek érte). De feltételesen felvettek egy szakközépbe még 2014 szeptemberében , ahonnan át kellett mennem egy másik suliba félévben, mert nem sikerült az említett második érettségi próbálkozásom sem. A kérdésem a következő : ha megbukom a jelenlegi szakközépben a pótvizsgán2014 augusztus 25.-én, akkor meddig marad meg a tanulói jogviszonyom? Nagyon fontos nekem szóval csak olyan írjon aki ért is hozzá ! A válaszokat előre is köszönöm ! :)

2014. aug. 23. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha most van tanulói jogviszonyod, akkor a bukástól függetlenül október 31-ig használhatod a diákkedvezményeket, már ha emiatt kérdezed.
2014. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy mit tanulsz most a suliban? Gondolom eredetileg 2013 szeptemberben elkezdett szakközépben egy olyan okj képzést kezdtél el,aminek feltétetel az érettségi megléte, csak kaptál haladékot, hogy ha a pótérettségid sikerül akkor maradhatsz az érettségit adó szakmán. Mivel nem sikerül az első pótérettségid, ezért egy olyan iskolába kellett átmenned ahol olyan szakmát oktatnak aminek nem feltétele az érettségi megléte.

Addig marad meg a tanulói jogviszonyod még tart a szakmai képzésed,semmi összefüggés azzal, hogy most megbuksz vagy sem.

2014. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elnézést rosszul fogalmaztam:"pótérettségid sikerül akkor maradhatsz az érettségit adó szakmán"

Helyesen:"pótérettségid sikerül akkor maradhatsz az érettségi meglétéhez kötött szakmán"

2014. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha diákmunkázom , azt meddig tehetem? És meddig jár az árvasági pótlék ezekkel a feltételekkel, ha most augusztus 25. én nem megyek át a pótvizsgán (a szakiskolában)?
2014. aug. 25. 00:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Árvasági pótlék addig jár míg nappali iskolarendszerű képzésre jársz. Mivel most októberben töltöd a 21-et, ebben a tanévben fogod kapni július elején érkezik ez utolsó amennyiben nappalin tanulsz a szakiskolában.

Felsőoktatásban 25 éves kor a határ, pl ha sikerül az érettségid és felvételizel nappalira akkor tovább is kapod..

Diákmunkát is csak nappalis végezhet, ha továbbra is jársz 2014/2015-ös tanévben nappalira, akkor 2015.okt. 31-ig végezhetsz diákmunkát, értelemszerűen ha nem tanulsz tovább a szakiskolában most szeptembertől, akkor idén okt. 31-ig végezhetsz diákmunkát.

2014. aug. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!