Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulok gyakorló ápolóna...

Továbbtanulok gyakorló ápolónak, esti tagozaton. Mennyire nehezek a tantárgyak? Nyilván mindenhol kell tanulni, mert semmit nem adnak ajándékba.

Figyelt kérdés
Ha valaki leírná milyen tantárgyak vannak, azt megköszönném...

2014. aug. 24. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Most, hogy szétszedték gyakorló ápoló/ápolóra a képzés valamit változott a tárgyak neve, de lényegében ugyanaz a téma.

Elsősegély van az tuti. Az lényegében egy alap. Aszepszis-antiszepszis (munkavédelem).

Alapápolás, Diagnosztizálás, monitorozás, betegmegfigyelés.

Nagyjából ezek a tárgyak vannak. Az, hogy mennyire nehéz azt így elég nehéz megmondani. A gyakorlat lesz a fontos nagyon, hogy jó helyre kerülj és sikerüljön gyakorlatban is megtanulnod a dolgokat.

Ha érdekel a szak és nem undorral csinálod, akkor nem lesz nehéz szerintem.

Nekem nem volt gondom vele, bár nekem a gyakorlaton sok mindent engedtek felügyelettel csinálni, így könnyebb volt megtanulni.

2014. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Gyak. ápolóin az 1. évben eddig ezeket tanultuk:

- anatómia

- latin

- élettan

- kórélettan

- mikrobiológia

- immunológia

- járványtan

- gyógyszertan

- belgyógyászat

- sebészet

- gyermekgyógyászat (ami fura, mert mi csak felnőttekkel foglalkoznánk, de örültem neki)

- etika/jog

- pedagógia

- pszichológia

- gondozástan

- ápolási beavatkozások, elsősegély, aszepszis-antiszepszis

- egészségfejlesztés


Hogy még mi jön második évben, azt nem tudom.

2016. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De utolsó, hol tanuljátok ezeket?

(suli) Nappalin ?

2016. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második félévben melyek vannak?
2016. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!