Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mit vettetek figyelembe egyetem választásnál. Normál esetben az érdeklődésünknek megfelelőt kellene. Azonban itt a közoktatásnak köszönhetően csak nagyon kevesen tudják már érettségikor, hogy mik szeretnének lenni. Másrészről azt is figyelembe kell venni, hogy mi piacképes, az igazságtalan ponthatárokat és a többit.

Szóval érdekelne, hogy ki milyen szempontok alapján döntött jelentkezésnél.



2014. aug. 25. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
én azért jelentkeztem villanypásztornak, mert amíg elektromosságot használ az ember addig mindig kell valaki aki ért gozzá (villamosmérnök)
2014. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Piert ***** válasza:
100%
Azt egyáltalán nem a közoktatás dönti el, mi szeretnél lenni, neked kell kitalálnod. Hogy mi lehetsz, az már más kérdés. De persze általános érvényű tanács, hogy az legyél, ami érdekel. Ha szarul fizet, akkor is, mert ami nem érdekel azt nem fogod szívesen csinálni és kibuksz. Akkor vagy igazán jó helyzetben, ha amit szeretsz csinálni, az még jól is fizet.
2014. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezen felül semmilyen más motivációd nem volt, hogy a villamosmérnöki szakot válaszd?


A közoktatásnak van a legnagyobb szerepe abban, hogy a gyerek mi iránt fog érdeklődni és mi az amit megutál egy életre. Pontosan, ezért is van közoktatás, ez lenne a célja, az más dolog, hogy mi még mindig ott tartunk, hogy adjon egy "alapműveltséget" és akkor is lenyomjuk a gyerek torkán a sok hülyeséget, ha nem érdekli és ennyivel elintézzük. Jobb helyeken már teljesen más alapon működik az oktatási rendszer.

2014. aug. 25. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Első alkalommal: szempont volt, hogy mi az (konrkétan amit legjobban akartam 1 helyen tanítják összesen, más s zakokat pedig az alapján jelöltem, hogy miben vagyok még jó), szempont volt még, hogy helyileg hol van a suli.


Második alkalommal szempont volt, hogy hol mennyi a tandíj, és hogy hol van a suli. (volt egy suli, ami kb. 2 utcányira van tőlünk, de másfélszer annyi a tandíj, a jelenlegi helyemre kb. 1 óra az utazás; 3. hely viszont kb. feleannyiba kerülne, mint ahová járok, de az ország másik felében lenne)

2014. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
suliban szerettem az infó órákat, ezért aztán később fakultációban infót is választottam, ott meg már programoztunk, az meg tetszett, így bme mérnökinfóra jöttem. asszem 370 volt a ponthatár, abszolút teljesíthető. szal én gimi alatt döntöttem el mi akarok lenni.
2014. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából gimiben a biológián kívül nm igazán érdekelt semmi, és a bioszon belül is csak az emberi test. Így egyértelmű volt, hogy egészségügyi szakot választok. Mivel a képességeimmel szerencsére sosem volt gond, így az orvosi elérhető célnak tűnt.
2014. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Középiskolában biológiából és kémiából elég jó voltam és nagyon szerettem. Jártam emeltre. Orvosira jelentkeztem, mert ezt szerettem volna csinálni és sikerült is.:)

Sose a pénz hajtott, tehát amikor én gondolkoztam hogy minek kéne tovább tanulnom sose az volt hogy na ennek azért megyek mert jól keres.. sose.. vannak ismerőseim akik elmentek közgázra hogy az jól keres és majd gazdag lesz.. el is végezte de rájött hogy utálja így megcsinált egy logisztikai mérnököt és most abban dolgozik.

2014. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Humán végzettségű emberekkel (könyvtáros, régész, stb.) Dunát lehet rekeszteni. De mérnökből (bármilyen szakon), annyi kell, hogy nincs elég. Erre menj.
2014. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, csak a probléma, hogy nem vagyok annyira jó matekból. Amúgy ELTE proginfóra akartam menni, de valószínűleg gyorsan kirostálnának.
2014. szept. 1. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mindig is nagyon szerettem a föcit és ilyen irányba is mentem az egyetemre. De mikor elkezdtem munkát keresni meg dolgozgatni, akkor jöttem rá, hogy piacképesebbet kellett volna választanom. (Rengeteg diákmunkát kipróbáltam és segített megismerni, hogy számomra mi a fontos egy munkahelynél - ezzel a végzettséggel nem nagyon tudok válogatni, kiszolgáltatottabb vagyok.)

Szerintem az a jó döntés, amit meg tudsz tanulni és piacképes.

2014. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!