Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetemre miből kell...

Jogi egyetemre miből kell emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Jogi egyetemre szeretnék menni, jelenleg miből kell emelt érettségit tennem, hogy felvegyenek? (Konrkétabban az ELTE- Állam és Jogtudományi karára szeretnék majd járni, de még csak kilencedikes vagyok:D Tudom, hogy még korai ilyeneken gondolkozni, de elég céltudatos vagyok, nem szeretem az utolsó pillanatba kigondolni a dolgokat. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy jelenleg hány pont illetve milyen érettségi kell ahhoz, hogy felvegyenek, miből kellene emelt szintű érettségit tennem?)

2014. aug. 25. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Történelem mindenképpen ÉS magyar vagy egy idegen nyelv. Legalább az egyik emelt szinten, persze nem árt a kettő sem. Használd a felvi.hu-t.
2014. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2014. aug. 25. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
A felvi.hu kezeléséből, az nagyon fontos!
2014. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is oda szeretnék menni, de nekem a töri emelt kizárt, inkább a közepet akarom 90%+ra megírni. Én angolból vagyok kiemelkedő, úgyhogy az lesz az emelt tárgyam, így töri közepet és angol emeltet viszek. Államira esélyem se lesz bejutni (évek óta 460+ a pontszám), viszont idén az önköltségest nagyon levitték, ELTÉn 380 volt, a legtöbb másik egyetemen a legalja, 260, remélem ez jövőre se nagyon fog változni.
2014. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
74%

Szia!


Én az ELTE-ÁJK-ra járok,és azt tudom tanácsolni, hogy MAGYAR ÉS TÖRI EMELT MINDENKÉPPEN. Én anno az emelt törimet 87%-ra írtam, a magyar pedig közepen volt, 93%, plusz egy idegen nyelv emelt 82, és nem jutottam be államira, a matek kivételével minden 5-ös lett, és minden 86-89-90 körül. Az idegen nyelv nem számít, max az összpontszám szempontjából, de inkább tanuld sz*rrá a magyart és törit emeltre, a többi pedig megéri csak közepen, de ott 90 fölé. Estleg egy magyar/töri OKTV segíthet, sok pontta, plusz persze nyelvvizsga.

2014. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Előző vagyok,


elnézést, ha nem az állami feltétlenül a cél, akkor visznylag lazán veheted. :)

2014. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm a válaszokat!:) :) :)
2014. aug. 27. 15:39
 8/10 anonim válasza:
28%
Ha mar ennek nem tudsz magadtol utanna nezni akkor eselyed sincs. Am magyarbol ajonlott jo közep 80-90% töriből meg min 75% os emelt. Meg egy felsöfoku angol is ajanlott. Az meg hogy gimmmaziumba töriböl magyarbol meg nyelvből 5 ös legyel vegig az alap. De meg OKTV t is ajanlok valamiből. Azt tudnod kell hogy az ELTE jogi kara nagyon nehez ha nincs meg a jó alapod es eszed , akkor 7-8 ev alatt vegzed el 2 essel!
2014. aug. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
85%

Tegnapi 09:43-as vagyok.


Mindenképpen nézz utána a dolgoknak magadtól is, de egyrészt ki tudja, mi lesz akkor, amikor te érettségizel, másrészt még érthető, ha nincs túl sok információd. 9. osztályban nekem is sok minden kérdőjel volt, szerintem teljesen megbocsájtható, idő kell ahhoz, hogy az ember tájékozódjon, szóval ne hidd el, hogy lekéstél, ettől még boldogulsz majd az egyetemen. ;)


Ajánlom kísérletezésre a pontszámító kalkulátort.


[link]


Próbálgasd, hogy x pontszámmal, milyen összesítés jönne ki és milyen tárgyakból.


A tanulást pedig már most vedd nagyon komolyan, még a legszorgalmasabbaknak is néha "vért kell izzadniuk".

2014. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarom megbántani a kérdezőt, de azért egy leendő jogásztól talán nem nagy elvárás, hogy legyen annyira életképes, hogy utána nézzen az alapvető kérdéseknek magától és ne vad idegenektől kérdezzen meg olyat, hogy miből kell felvételiznie. Ott van a felvi.hu, vagy ha azt nem ismered akkor Google a barátod: "jogász szak felvételi tantárgyak". (Erre az első találat már kiadja a "megfejtést".)
2014. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!