Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen természettudományos...

Zakos kérdése:

Milyen természettudományos végzettséggel lehet (országos viszonylatban) jól elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Sokáig a gépészmérnöki pályát tűztem ki célnak, de kezdek rájönni, hogy utálom ezt az irányzatot. Valami földrajzzal, környezetvédelemmel kapcsolatos pályát szeretnék választani. Szóba jöhet egyébként egy esetleges angliai elhelyezkedés is, mert angol nyelvvel komoly céljaim vannak, és meg akarom adni a lehetőséget a kikerülésre. Kérdés továbbá, hogy Angliában van-e efféle hiányszakma.

2014. aug. 27. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miniszterelnöki seggnyalással, semmi mással.


Angliában is csak jó ajánlólevéllel és x éves tapasztalattal (vagy ismerettség árán) fognak alkalmazni komoly beosztásban külföldit.

2014. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon a környezetvédelemben (pláne a földrajzban) semmi pénz nincs. Hacsak nem - mint az előttem szóló mondta - valami hátszéllel egy "jól megtámogatott" cégnél tudsz elhelyezkedni.

Ennek mennyi esélye van?

2014. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem sok. Mi a helyzet a biosszal? A fizikát most zárjuk ki mert az az A terv.
2014. szept. 2. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Ebben az országban mindennel ugyanaz a helyzet, felesleges végigkérdezni. Csak nézni kell a TV-t; olyanok kaptak legelőket, akiknek nincs is állatuk! Ezek után te lehetsz a világ legjobb fizikusa, kémikusa, orvosa, Elvis-imitátora, akkor sem fognak sehol sem alkalmazni úgy, hogy ülsz a s*ggeden és dől a lé.
2014. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok a seggemen ülni, de a TV-t meg megint nem fogom nézni, pláne szerintem kissé az agyadra ment...
2014. szept. 3. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Na szép... Tanácsot kérsz, aztán pedig személyeskedsz. Ilyen hozzáállással meg pláne nem fogsz munkát találni. És elmondom neked, hogy ez nem a TV-ből derül csak ki; menj ki az utcára, beszélgess néhány emberrel, majd ők elmondják, hogy milyen világot élünk. De csak hogy néhány példát említsek:


-trafikok: szerinted a koncessziót kik kapták meg?

-földosztás: szerinted a földeket kik kapták meg?

-kaszinóüzemeltetés: szerinted a jogot hozzá kik kapták meg?

-autópályaépítés: szerinted...


Áhh, nem is folytatom. Úgyse fog az agyadig eljutni. Úgyis én vagyok az elzápultagyú idióta...


De egyet jól jegyezz meg: akármit csinálsz, ha nincs valamilyen támogatód, el fognak lehetetleníteni, esetleg egy bizonyos szintig nem fognak veled foglalkozni, de ha bekerülsz valamelyikük látókörébe, kezdheted ásni a sírodat (illetve a vállalkozásod sírját).

2014. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!