Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem is kell utólag érettségi...

Nekem is kell utólag érettségiznem egy természettudományos tantárgyból?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ez rám is vonatkozik abban az esetben ha 2014-ben fejeztem be a középiskolai tanulmányaimat de csak jövőre, 2015-től kezdeném el az egyetemet?

Felvettek, de szeretném ezt az egy évet arra használni, hogy megszerezzek 2 felsőfokú nyelvvizsgát és ezt ne évközbe kelljen megtennem, így jobban érezném magam ha az egyetemi évek során nem kellene ezzel "bajlódnom". Szóval csak jövőre adnám be újra a jelentkezésem e-felvételin keresztűl.

Bocsánat a butának tűnő kérdésért, de nem vagyok ebben valami jártas és úgy gondolom itt gyorsan választ kaphatok.

Előre is köszi!



2014. aug. 19. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Mivel a felvételi megköveteli majd a természettudományos tárgyból való érettségit, ezért igen, újra kell érettségizned. Ezért célszerű beiratkoznod most, és - ha megoldható egyáltalán az egyetemeden/főiskoládon - két passzív félévvel kezdeni, így elméletben kijátszható a rendszer. De ez csak akkor működik ugye, ha passziváltathatsz rögtön kétszer.
2014. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a választ..ezt nem akarom elhinni :(, ugyanis nem vettem át az értesítőt és a határidő már lejárt..ez komoly??...mennyibe kerül az érettségi??..el***-tam a jövőmet..nagyon jó..ennyit az egyetemről, a szüleim megfognak ölni..
2014. aug. 19. 11:48
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát én itt két dolgot nem értek: egyrészt hogy a kérdező és a válaszoló mire alapozza, hogy a felvételihez szükség lenne természettudományos érettségire, másrészt, hogy a kérdező, ahelyett, hogy örülne, hogy felvették, mért akar újra felvételizni. Kezdd el szépen az egyetemet, egyetem közben is lehet nyelvet tanulni, nem olyan ördöngösség az, csak sokat kell olvasni meg filmet nézni, nyáron ha van lehetőség, kimenni külföldre, esetleg egy fél évre is ösztöndíjjal, de még egy itthoni nyári intenzív tanulás is elmegy. Teljesen értelmetlen a nyelvvizsga miatt egy évet most kihagyni. Ha meg mindenáron ki akarsz, akkor is kezdd el most az egyetemet, és majd később hagysz ki.
2014. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Attól hogy nem vettem át az értesítőt még beiratkozhatok?
2014. aug. 19. 12:05
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Eddig úgy tervezted, hogy kihagysz egy évet, most meg "elb***tad a jövődet, mert ki kell hagynod egy évet"? A fene se érti ezt.. :-) Nagyon sokan akár több évig is próbálkoznak, hogy bekerüljenek az általuk választott szakra, egy év nem a világ vége.
2014. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

VÁLASZOLNA végre valaki a rohadt kérdésemre??!!!

Kell utólag érettségiznem vagy nem?!

És ha igen, akkor fizetnem kell??

Mert nem vettem fel postán az értesítôt, attól még beiratkozhatok???


Ne csak tőszavakat olvassunk már könyörgöm!

Nagyon kérem, valaki tudna nekem egy nyomorult választ adni?

2014. aug. 19. 12:15
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

Amennyiben van ilyen módosítás, hogy 2015-től kell természettudományos tantárgyból érettségizni, és te jövőre újra akarsz felvételizni, akkor újra kell érettségizned. Ez pedig 10-20-30ezer forintba kerül tantárgyanként, a pontos értéket nem tudom. Mivel a postán az értesítő el is keveredhet, biztos meg lehet oldani a beiratkozást, ha felveszed a kapcsolatot az illetékesekkel a leendő sulidban.


De ehhez nem kell ilyen stílusban írni, neked is lehetne ennyi eszed, hogy utánanézel a neten, ugyanannyi időbe telik, mint nekünk, és még csak nem is lennél ideges, hogy ellentétes válaszokat kapsz.

2014. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
emailba kaptál neptun/etr kódot?, mert akkor online be tudsz iratkozni, esetleg felhívod a hallgatói információs irodát és meg kérdezed mi a teendő ha nincs értesítőd
2014. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Ballagj fel szépen a felvire, megvannak már a 2015-ös követelmények is, hogy milyen szakhoz milyen tárgyak szükségesek milyen szinten.
2014. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Felvételihez SENKINEK nem kell természettudományos tantárgyból érettségizni okosak. Ez az amit a tanárok is rosszul tudnak (legtöbbjük) a vitt pontjaidban pl év végi jegyek nek kell lenni egy választott természettudományosnak.Az az tanultál fizikát jó voltál belőle akkor annak a pontjait választod.

Itt a teljesen hivatalos: [link]


itt leegyszerűsítve (igaz ez ez évre szólt, de jövőre is így van): [link]

2014. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!