Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A természettudományi és...

A természettudományi és technológiai karnak milyen tantárgyakat szükséges tudni a földtudományi, a környezettan, és a földrajz szakhoz?

Figyelt kérdés
Tehát külön a földtudományihoz milyen tantárgyakat kell tudni , a környezettanhoz és a földrajz szakhoz?
2010. jan. 16. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kémia biosz matek fizika földrajz? de felvi.hu vagy a suli honlapja ahová jelentkezni akarsz biztosan megírja.
2010. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ott nincsen írva,azért kérdeztem meg itt.De pontosan melyikhez mely tantárgy tartozik?
2010. jan. 17. 13:11
 3/13 anonim ***** válasza:

KÖRNYEZETTAN


A törzsképzés legfontosabb tárgyai a következők alapozó tárgyak (bevezetés a kémiába, bevezetés a biológiába, bevezetés a fizikába, bevezetés a földtudományba), kőzettan, természetföldrajz, hidrobiológia, hidrogeológia, informatika, környezetfizika, környezetkémia, ökológia, ásványtan, meteorológia, tájvédelem, környezetvédelem, környezeti technológiák, környezetgazdálkodás.



FÖLDTUDOMÁNY


A hatféléves képzés elején a szükséges matematikai, fizikai, kémiai és informatikai alapokon túlesve az első két félévben a legfontosabb alaptárgyak a Kárpát-medence földrajza, az ásványtan és kőzettan, az élet fejlődéstörténete, a földtan alapjai, a földtörténet, a meteorológia, a földfizika, a geomorfológia (a földfelszín alaktana), a hidrológia és a csillagászat. A geoinformatika és a terepi kutatási módszerek oktatása a képzésben nagy hangsúlyt kap.



FÖLDRAJZ


A belső erők földrajza, A külső erők földrajza, Vízföldrajz, Magyarország és a Kárpát-medence természetföldrajza, Európa természetföldrajza


Népesség- és településföldrajz, A mezőgazdaság földrajza, Ipar- és közlekedésföldrajz, Magyarország társadalmi-gazdasági földrajza, Európa regionális társadalomföldrajza, Földrajzi vizsgálati módszerek



Egyébként : [link]

2010. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

utolsóhoz:

a felvi.hu-n ezt olvastam a földtudomány szakról:


kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. szakmai előkészítő tárgy


Tehát nem muszáj a matematikát is választani,mert tök hülye vagyok belőle

2010. jan. 17. 18:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja ,meg azt nem értem,hogy mi a franc köze van a földtudománynak a matematikához és az informatikához?
2010. jan. 17. 19:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát gondolom az infohoz annyi köze van, hogy esetleg tudj grafikonokat stb készíteni egy egy kutatás alkalmával. Matek meg... pasz. De valószínű, hogy tanulnak ott matekot is, hisz lehet vinni felvételi tárgyként. bár hogy mi köze és mennyire fontos... azt nem tom.
2010. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ooo kössz szépen ,minden részletesen le lett írva kössz megint a munkátokat
2010. jan. 18. 12:55
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát szivesen a munkákat. Egyébként csak én válaszoltam neked, de semmi gáz. : D
2010. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy csak te írtál,de azért így fogalmaztam meg a választ.Akkor kössz szépen a munkádat.
2010. jan. 18. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!