Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nulláról fel lehet készülni...

A nulláról fel lehet készülni egy év alatt ELTE IK proginfóra?

Figyelt kérdés
1 éve érettségiztem, a matekom 2-es lett. Viszont az hozzátartozik, hogy sosem tanultam, másrészről viszont alapjáraton sem voltam jó matekból. Programozónak viszont főként azok mennek akik kenik-vágják a matekot középiskolában és gond nélkül megírnak 90+%os érettségit. Felesleges lenne erőlködnöm? Halott ügy?

2014. aug. 31. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem halott ügy, de azért a matek kettest magában aligha magyarázza meg, hogy sosem tanultál rá. Esetleg kérdezősködés helyett megpróbálhatnád megtanulni, amit eddig hanyagoltátl, hogy kiderüljön, van-e egyáltalán érzéked hozzá.
2014. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy év alatt fel lehet készülni egy jó tanárral és sok-sok szorgalommal arra, hogy egy középszintű matekérettségit megírj 4-5-ösre. Ez már jó egy kis alapnak az egyetemi tananyaghoz. De az már korántsem annyira biztos, hogy felvesznek-e egyáltalán 2-es matek eredménnyel. Számold ki hány pontot kapnál felvételin a pontszámító kalkulátorral, aztán írd le. Idén 311 volt a ponthatár, tavaly pedig azt hiszem 321.


De ahhoz hogy bent maradj, szeretned kell a matekot magát és szeretned kell tanulni is, különben csak szenvedés lenne. Ha eddig így áltál hozzá, akkor ezután változtass ezen. Ezen a szakon rengeteg a matek!!


Igazából az ELTE jobban húz az elmélet felé, de ezen már dolgoznak. Viszont ha nem jutnál be ide, akkor még ezen kívül van még pár egyetem proginf szakkal (pl. szegedi), és van még mérnökinfó és gazdinfó szak is (BME, SZE stb.stb). Ha nem érzed magad elég felkészültnek, rengeteg főiskola is van, illetve OKJ-s képzésre is mehetsz ingyen, ha még nem voltál és nem töltötted be a 24-et.

2014. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ETLE IK-n a matek úgy hajt át, mint egy bulldózer. 2-es középszintűre én nagyon nem ajánlánám; nézz csak meg proginfós jegyzeteket.
2014. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Én most vagyok gólya elte ik-n. Matek érettségim ötös volt, úgy hogy nem tanultam rá, azt hittem, hogy jó vagyok matekból :D De az első diszkrét matek előadás után rákellet jönnöm, hogy ez nem így van :D

Nagyon jó problémamegoldó képességgel kell rendelkezned szerintem, hogy elvégezhesd egyáltalán ezt a szakot. Matek érettségihez meg elég a logika+kevéske matek tudás. Az, hogy tanulás nélkül kettesre futotta, az azt jelenti, hogy a logikáddal baj van, ami szükséges a programozáshoz. De ez csak az én szerény véleményem :)

2014. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fel. A kettesed azt is jelentheti, hogy sz*rtál az egészre, nem olyan tanáraid voltak, akik megszerették volna veled, de ha tudatosítod magadban, hogy kell, elérhetsz jobb eredményt is.

Én az egész középiskolai tanulmányaimat hármasokkal vittem végig, nem szerettem a matekot, az érettségi kellett, azt meg 1-2 pont híján ötösre írtam (ez még a kétszintű érettségi rendszer előtt volt).

És már 15 éve programozó vagyok, pedig a hármas matekomból nem nagyon hiszem, hogy sokan gondolták volna, hogy itt kötök ki.


Próbáld meg, nem veszíthetsz semmit. Matek szinte mindenütt van valamennyi, kárba nem vész a ráfordított idő.

2014. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó ELTÉN végeztél?

Mert eltén a matek előadások színvonala kritikán aluli, ott biztos, hogy nem fogja megszeretni a matekot.

2014. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
OE NIK az milyen? Most olvastam utána és ott sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, azt mondják legalábbis. A matekot már tanulom, oktató videókat nézek és nagyon jól haladok, amint befejeztem a középszintű érettségire való készülést nekikezdek az egyetemi anyagnak és akkor kiderül, hogy értek-e egyáltalán belőle valamit.
2014. okt. 3. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:
6.: középiskolai matekról beszéltem. Akinek 2-es az érettségije, annak onnan kell kezdenie, 1 év elég rá. Egyetemen, bármelyik, - szerintem - megszeretni már senki nem fogja, arra a középiskola való.
2014. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően SZINTE mindegy, hogy kettes vagy ötös a középszintű érettségid matekból. Enyém erős hármas lett, és ugyanúgy szenvedek a matekkal, mint az, aki 90%-ot írt.

Egy-egy előadó és gyakvez kivételével nem túl jók a matek tanárok. Szóval, rengeteg kitartással meglehet, simán. De tényleg csak akkor, ha minden héten szánsz 1-2 órát TÁRGYANKÉNT a gyakorlásra. Ez a minimum, hogyha kb. érted. Ha nem érted, akkor egy EA anyaga akár 3-4 órát is igénybe vehet. (Tapasztalat.)

2014. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!