Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyiptológus szeretnék lenni....

Egyiptológus szeretnék lenni. Kérhetnék tőletek információkat?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, 8év kitűnő tanulmányi eredménnyel. Egy évet Németországban éltem, felsőfokú német (C1 komplex) nyelvvizsgára készülök. Gimnáziumban emelt humán szakot választottam, az angol nyelvet vettem fel. Négy éves voltam, amikor az egyiptológia mellett döntöttem. Ha jól néztem utána, akkor az ELTE az az iskola, ahol tanulhatnám majd a későbbiekben ezt a tudományágat. A kérdésem az lenne, puszta kíváncsiságból, hogy egyiptológusként mennyi a fizetés, milyen követelmények fognak rám várni, esetleg mik legyenek azok a tantárgyak, amikre nagyon figyeljek oda még érettségi előtt. Nem érdekelnek az olyan hozzászólások, amik szerint fel kéne adnom az álmomat, vagy nemtetszést fejeznek ki, mert semmi sem tántoríthat el tőle. Köszönöm előre is :)

2014. aug. 31. 23:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megválaszolni, egy Egyiptológus mennyit kereshet, mivel ennek itthon abszolút nincs kultúrája. De ez neked nem fog gondot okozni, hiszen jól beszélsz nyelveket, és még jobb leszel, mire eljutsz az érettségiig. Itthon hülyeségnek számít az ilyen diploma, de külföldön értékelik, különlegesnek tartják. Lehetnél akár egyetemi professzor vagy dolgozhatsz múzeumban, vagy ha esetleg párosítod egy régész mellékszakkal, akkor nem lehet gond. A mellékszak az, amit majd kötelező lesz választanod a főszakod mellé, ez lehet akár nyelvszak is, magyar, töri, régészet stb. Eltén van ez is. Egyébként kétlem, hogy a régészethez külön diploma kellene, tehát ha Egyiptológus vagy, már meglesz hozzá a "jogod".

Engem egyszer felvettek Egyiptológiára, de végül nem iratkoztam be, csak a tájékoztatóra mentem el. Az angolt vagy a németet jól kell tudni, mert nincs magyar szakirodalom, illetve kitartás kell a kopt (holt nyelv) és az egyiptomi nyelv elsajátításához. Valamint ugye a hieroglifákat is megtanítják, de szerintem ez rohadt izgi, kicsit bánom, hogy nem iratkoztam be. Kis szak kevés érdeklődővel, de annál több idő jut a diákokra, nem tömegképzés van, és van lehetőség Egyiptomba menni kutatásra. Kevesen kezdik el, és még kevesebben, az igazán lelkesek és elhivatottak fejezik be, mondjuk évente 4 ember a 15-20-ból.

Amire majd figyelj oda - bár ez még messze van -, hogy a szak neve pontosan Ókori nyelvek és kultúrák - Egyiptológia. Ugyanis van ennek 3 verziója: Filológia (latin-ógörög nyelvvel), Assziriológia (héber nyelvvel) és ugye az Egyiptológia a kopttal és az egyiptomival.

Én anno igazából Filológiára szerettem volna menni, de csak simán Ókori nyelvek és kultúrákat írtam rá a jelentkezési lapra, így Egyiptológiára/Assziriológiára kerültem be, a kettő közül választhattam volna. Sajnos ez hidegzuhannyként ért, nem sok időm volt agyalni, inkább hagytam a fenébe.

Sokan fogják majd neked mondani, hogy az Egyiptológia büfészak, de szerintem az ősi, ókori kultúrák és nyelvek ismerete nagyon becsülendő és izgalmas tudás, aki ilyesmit tanult, az unalmas már nem lehet, pláne, ha nőként van ilyen tudásod, nagyon menő. Ismered Az elveszett ereklyék fosztogatói c. sorozatot? :D Abban van Sidney Fox, szép, művelt, vagány, intelligens nő... Remélem, egyszer én is lehet olyan, még ha nem is ilyen területű tudással.

L23

2014. szept. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
én is lehetek olyan*
2014. szept. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és (egyelőre) emelt angol vagy német érettségi a belépő erre a szakra.
2014. szept. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Jó dolgokat mondott a 23/L bar helyenként kicsit alomvilagban èl.

Egyiptomban mar szinte nincs mit felfedezni,rengeteget tanulmanyoztak,van elég sajat tudósuk is,nemhogy külföldiek is kelljenek.Ahhoz hogy jó,vezető helyen elhelyezkedhess még legalabb 1 végzettség kéne és angol felsőfokú is különben valami kis könyvtaros leszek egy múzeumban.

Értékes kincs a tudas de ettől még nem leszel művelt...


Szerintem az adottsagaidat kar erre pazarolni de ha lelkes vagy,ebből is profitalhatsz.

A törtenelemre meg a nyelvekre menj rá. Gondolom emelt töri fog kelleni.

2014. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Hát mellé még egy másik szakot nem ártana választai,

pl. a törit v. a régészetet, talán menj majd töri szakra, mert a felvételihez az biztos kell

2014. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Első nagyon jókat írt, nekem is az első és legfőbb "példaképem" Sidney és én is remélem lehetek olyan, mint ő :).

Ahogy a többiek is írták történelem emelt szinten + a nyelvek nagyon fontosak, jó, hogy már most ilyen szinten vagy velük.

Viszont az iskola: az ELTE mellett megpróbálhatod az SZTE-t vagy a PTE-t ugyanúgy oktatják ott is.

Illetve tényleg nem rossz választás a régészet se mellé, de ugyanakkor azt is el kell mondanom, hogy Magyarországon elég kevés esélyed van bekerülni múzeumba, általában kihalásos alapon működnek a dolgok.

2014. szept. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy esetleg, ha nem sikerülne egyiptológusként megfelelő állást találnom, akkor igaz, hogy borzalmasan nehéz, és hosszadalmas dolog, és nagyon kevesen érik el, de megpróbálkoznék egy egyetemi/főiskolai történelem tanári hivatással. Tudom, hogy ehhez nagyon magas szinteket kell elérni, és nem 5-6 évről van szó, de szerintem, ha valakit érdekel a történelem, és örömet okoz neki, akkor nem kérdés, hogy mindenképp azzal kell foglalkoznia. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Egyébként ez a "Nincs semmi Egyiptomban már" lehetséges, de szerintem olyan ősi kultúráról van szó, ami nem merülhet ki annyiban, mint amennyit mi most tudunk róla :)
2014. szept. 1. 22:07
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Az egyetemi tanari allas kivalo ötlet de ahhoz nagyon jónak kell lenned es gyakorlati tapasztalat is kell meg szerintem tanari diploma is..
2014. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem élek álomvilágban. Amikor felvettek Egyiptológiára, a tájékoztató napon mondták el, hogy van lehetőség kiutazni Egyiptomba. Azt is mondták, hogy az Assziriológiásokat nem nagyon viszik arab területre, mert ott már veszélyesebb lenne a dolog.
2014. szept. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
És igen, bár most még elég egy emelt angol vagy német emelt érettségi, lehet, hogy mire Te odajutsz, már a töri is elvárás lesz, szóval ezekre hasalj rá.
2014. szept. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!