Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eldöntöttem, hogy pszichológus...

Eldöntöttem, hogy pszichológus vagy ügyvéd szeretnék lenni, ezekhez kapcsolódna pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem az lenne, hogy a jogász pályához mikre kell rágyúrni? 14 éves vagyok, most kezdtem a 8. osztályt, és kíváncsi vagyok, hogy mire kezdjek el gyúrni.

Továbbá ez vonatkozik a pszichológushoz is, nem tudom, hogy működik, csak annyit, hogy ez egy doktori pálya. Ha valamivel nem vagyok képben, kérlek bennetek, javítsatok ki. Az is érdekel, hogy Magyarországon melyikkel járok jobban(hosszútávon).



2014. szept. 1. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Követelmények a felvi.hu-n vannak.

A pszichológus nem doktor, hanem bölcsész. És bolognai képzés, tehát van alapszak (ami semmire sem jó), és utána mesterszak (amivel kb ott vagy ahol az ügyvéd). Jogászként osztatlan 5 év az egyetem.

2014. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon erősíts rá a maagyarra,és a történelemre,mert abban vannak meg az alapok a jogra. Ha bármi kérdéssed van még,szívesen válaszolok.

(Egy joghallgató)

2014. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!