Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket ajánlanátok?

Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Elég nagy a dilemma, mert nem tudom eldönteni, hogy ügyvéd vagy pszichológus legyek. Lehet, hogy furcsa ez a párosítás, de mindkettő közel áll hozzám. Magyar, történelem, biológia országos versenyekre szoktam járni és elég jól mennek. Ti melyiket ajánlanátok? Pénz nem lesz gond, ismeretségek is vannak. Melyik a jobb? Ki keres jobban? Egy baromi jó ügyvéd vagy egy baromi jó pszichológus? 10.-es vagyok, és ha nem pszichológus leszek, akkor evidens, hogy nem megyek biológia fakultációra (bár nagyon érdekel). Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ja, tervezem, hogy külföldön helyezkedem majd el. (Azt ne mondjátok, hogy ne ügyvéd legyek, mert külföldön más a jogrendszer, mert ha ez eldől, akkor az adott országban fogok egyetemre járni)

2014. jan. 18. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőn ISZONYAT TELÍTETT A MUNKAERŐPIAC. Értsd: protekció nélkül nagyon nehéz lesz bármelyikben is jó helyet kifogni.

Annyiból hasonló a 2 szak, hogy mindkettőhöz minimum 5 évet kell tanulni (a pszichológia Bsc-vel az ember kitörölheti) és mindkettő esetében még szakosodni is érdemes/kell ezután.


Ha a családban pszichológus praxis van, akkor azt, ha viszont jogász praxis van, akkor a jogászt válaszd. Ha nincs egyik sem, akkor könnyen megszívhatod mindkettővel.

2014. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szép álmok, nem mondom, de azzal, hogy elvégzed az egyetemet, ne számíts rá, hogy rögtön szénné fogod keresni magad. Az ügyvédek nagyon kevés pénzért évekig bojtárkodnak a szakvizsga előtt. A pszichológusnak is kell némi tapasztalat, mire emberszámba veszik a szakmában. Nagyon meg kell küzdeni az elismertségért. Ha viszont valaki már befutott, mindegy, hogy ügyvéd vagy pszichológus, jól meg tud élni belőle. Szerintem az ügyvédek messze többet keresnek, de óva intenélek attól, hogy ez alapján döntsd el, mivel akarsz foglalkozni életed hátralévő részében. Azt válasszad, amit szívesebben csinálnál.
2014. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyik sincs. Az, hogy megszívhatom, persze igaz, de nem sok esély van rá. Azt hiszem így noname mondhatom, hogy átlagon felüli képességeim vannak, elég sok pénzük is van a szüleimnek és később akár az apám cégébe is elmehetek dolgozni. Arra, hogy túlképzés van egy szakmából, én mindig azt mondom, hogy nem baj, csak akkor a legjobbnak kell lenni az adott dologból.

Egyébként kösz a választ:)

2014. jan. 18. 22:54
 4/4 A kérdező kommentje:

22:51:

Itt a bökkenő, mert mindkettőt imádnám.

2014. jan. 18. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!