Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet magántanuló a...

Hogyan lehet magántanuló a gyermekem? Taníthatom én itthon?

Figyelt kérdés

Most 2 éves a nagyobbik lányom, jövő évtől magánoviba fog járni, utána viszont nem szeretnénk állami vagy egyházi iskolába járatni, hanem magunk szeretnénk tanítani itthon. Van erre lehetőség Magyarországon?

(Azt hozzáteszem, hogy nekem tanítónő végzettségem van, de még sosem dolgoztam pedagógusként iskolában.)



2014. szept. 2. 12:58
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

Taníthatod.

A tankötelezettség – a szülő választása alapján – iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető.

Amikor tanköteles korú lesz, beíratod iskolába a körzeteteknek megfelelően, és írásban kéred, hogy a tankötelezettségnek magántanulóként tehessen eleget.

Amit ezzel kapcsolatban tudni kell, hogy a szülő kérésére magántanuló gyereket az iskola semmilyen formában nem köteles segíteni a haladásban, vagyis csak a tantervi követelményeket és a tankönyveket kapjátok meg, onnan egyedül kell készülni. Évente kétszer, osztályozó vizsgán kell számot adni a tudásáról.

2014. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már korábban utánanéztem, és nagyjából azt találtam, amit leírtál, hogy be kell íratni a gyereket az iskolába, de nem kell bejárnia, csak vizsgákat kell tennie rendszeresen. Csak abban nem voltam biztos, hogy kötelező-e magántanárt fogadni mellé, de akkor ezek szerint bárki bármilyen végzettséggel taníthatja a gyereket, igaz? Csak mert nekem ugyan van papírom, amivel taníthatnék hivatalosan, de a férjemnek nincs, és majd egy külföldi au pairt is szeretnénk, akinek valószínűleg szintén nem lesz.
2014. szept. 2. 13:34
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Nem kell igazolni, hogy mi módon készül a gyerek, amíg a tankötelezettségének a teljesítése rendben van (a kiírt vizsgákon megjelenik, az évfolyamokon halad), addig semmi egyéb teendő nincs.
2014. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2014. szept. 2. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne rontsd el azt a gyerek életét kérlek. Mi az oka ami miatt kerülnéd az iskolákat? Gyerekkorodban történt valami? szekáltak a suliban? Az nem azt jelenti, hogy őt is fogják. Gondolj bele nem fog gyerekek között lenni. Nem lesz elég barátja, nem tud kihez fordulni rajtatok kívül, nem esik át a diákdolgokon, nem fog szocializálódni stb. Nagyon gondold meg!
2014. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Attól, hogy magántanuló lesz, nem lesz bezárva a négy fal közé. Mint bármelyik másik család, mi is járunk játszótérre, látogatóba babás ismerősökhöz, rokonokhoz, vásárolni, kirándulni, szórakozni stb. Hogyne vinném más gyerekek közé, és hogyne lenne lehetősége szocializálódni. Már most is rengeteg embert ismer, a szomszéd gyerekekkel és a barátnőim gyerekeivel is szokott együtt játszani, és a jövőben szeretnénk majd felvenni a kapcsolatot más magántanulós családokkal, hogy tudjunk rendszeres összejöveteleket szervezni a gyerekeknek. Ugyanúgy neki is lesz szociális élete, mint más gyerekeknek, csak épp a minősíthetetlen, agymosó magyar iskolarendszerből fog kimaradni, ezzel nem veszít sokat.
2014. nov. 6. 20:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó, te tudod, te döntésed.
2014. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyilván, csak kicsit megdöbbentett, hogy mások úgy képzelik el a magántanulást, hogy én ki se engedem a házból a gyereket.
2014. nov. 6. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Őszintén? Mit vársz? Szerintem ez egy olyan helyzet amit jó ha belátunk hogy egy részében nekem is, de neked is igazad van. A lényeg, tényleg ne hagyd, hogy "elmagányosodjon" és tanítsd, akkor nincs probléma :)
2014. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!