Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás. Tudnátok...

Pályaválasztás. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

ettségi előtt állok. Februárra el kell döntenem,hogy hova adom be a jelentkezésemet, de teljesen tanácstalan vagyok....

Ami érdekel:magyar,angol és nyelvek, meg a biológiát is szeretem.

Sajnos a reál tantárgyakhoz egyáltalán nincsen érzékem.

A kommunikációs képességem alapvetően jó, szeretek emberekkel foglalkozni.

18L

Minden segítséget,ötletet köszönök!:)


2014. szept. 2. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez eléggé bölcsész beállítottságnak tűnik nekem.

Bármelyik nyelvi szak értelemszerűen: magyar, anglisztika (ez utóbbiról pl. tolmácsnak is mehetsz mesterképzésben) vagy ha nem nyelv, akkor biológia szak mindenképpen szóba jöhet, ha képes lennél elképzelni Magad valamelyik tárggyal kapcsolatban, hogy csak azzal foglalkozz.

Tanárnak is voltaképpen jó, a három tárgy bármelyik párosítása jó, talán a legütősebb az angol-biológia.

Talán olyan bölcsész szakok, mint pl. szabad bölcsészet.

Társadalomtudományok is szóba jöhetnek, de oda kell a történelem is, talán a kommunikáció- és médiatudományhoz a legkevésbé.

Egyébként tényleg nem tudom. Ha a nyelvekhez kapcsolódóan szeretnél valamit, a töri szükséges lenne akár a jogi, akár a társadalomtudományi, de sok bölcsész szak esetében is. A biológia meg önmagában... egy matek/fizika/kémia jó párosítás lenne, de ha a reál tárgyak nem a barátaid, ebben sincs sok potenciál :/

2014. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló kommentjéhez csak annyit fűznék hozzá, hogy aki nem csípi a reál tárgyakat, az biológus ne akarjon lenni. Töménytelen sok kémia és fizika tudás szükséges ehhez a szakhoz. A matek sem elhanyagolható.
2014. szept. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyire humán vagy, akkor a biológia irányultságot felejtsd el. Sok matek,fizika,kémia.

Bölcsésznek ne menj, mert a kommunikációs képességedet a burger kingbe fogod kamatoztatni életed végéig.

A rendőrtiszti még jó választás lenne neked, azonban nem tudom, hogy a történelemmel mennyire vagy barátságban, és hogy az erőnléted mennyire van a toppon, de ad egy biztos jól fizető (szerintem még eléggé érdekes )állást.(Ha jól emlékszem oda magyar meg töri kell.)

2014. szept. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!