Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudom cigánynak vallani...

Biccsnigga kérdése:

Hogyan tudom cigánynak vallani magam?

Figyelt kérdés
Ez most lehet kicsit furcsán hangzik, de nagyon szeretném magam cigánynak vallani, de a felmenőim magyarok. Meg lehet valahogy oldani, vagy feletsem is el? És nem vagyok kattyos, csak elég jó ösztöndíjat kapnék érte és ha kiegészíti az egyéb jövedelmeimet, akkor képes lennék magamnak finanszírozni az egyetemen való tanulásomat, a sportolást (testépítés nem olcsó), amit rettentően szeretnék :)

2014. szept. 3. 20:10
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Legközelebbi népszámláláskor, mikor a nemzetiséget kérdezik, diktáld be.

De elárulom neked, hogy önmagában azért, mert valaki ilyen, vagy olyan nemzetiségű, még nem kap ösztöndíjat. Ahhoz a hovatartozáson kívül valami eredményt is fel kell ám mutatni (Az igaz, hogy kevesebbet, de KELL.)

2014. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor keresek másik kiegészítési lehetőséget :D Azért köszönöm a választ, és eredményeim úgymond vannak, mert a tanulmányaim jól mennek, kapok tanulmányi ösztöndíjat is, csak pénzből ugye sose elég. :( :D
2014. szept. 3. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
A felvételin pluszpontkapás szerintem csak egy legenda, de amúgy valami tanár is mondta nekem, hogy van. Ki tudja mi az igaz.:) Ő azt mondta jegyzőhöz kell menni. Mondjuk én semmi pénzért nem vallanám magam annak. Többet ér nekem a becsület :)
2014. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de mégis milyen ösztöndíjat kapnál azért, mert cigány vagy?
2014. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felvételin nem kapsz pluszpontot, az csak a hátrányos helyzetre jár, ami független attól, cigáyn vagy-e vagy nem. Ha valamelyik cigányságot istápoló ösztöndíjra pályázol, ahhoz általában a helyi cigány kisebbségi önkormányzattól kérnek véleményt vagy ajánlólevelet. Náluk kell próbálkoznod, ha ügyes vagy, olcsón megszámítják.
2014. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Felvételin kapsz +pontot!!! Plusz barátnőm is elintézte valahogy. A helyi cigányönkormányzat vezetőjével elintéztették valahogy. Középiskola alatt azt hiszem 10ezret kapott ezért havonta. Az egyetemen nem tudom h ösztöndíjnál nézik e de ott szerintem csak a tanulmányaidat! De az tuti h a be kerüléshez +pont!
2014. szept. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Felvételin kapsz +pontot!!!"

Nem. Az, hogy valaki cigány, nem ér pluszpontot, csak a hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzet. Persze ha a barátnőd ezt intézte el, akkor kapott pluszpontot, de csak arra, hogy papíron cigány, nem adnak neki semmit.

2014. szept. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem valami barnával kend be az arcod majd csinálj egy putrit és vegyél fel valami rikító kissé viseltes gúnyát és hívd ki a tv.-t. Nekik elmondod hogy utoljára akkor laktál jól mikor a bodza virágzott. Ország-világ látja hogy te halmozottan hátrányos helyzetű egyén vagy. Nem árt ha a háttérben egy tucat purdé gondoskodik a hangulatról meg a bukszádról.
2014. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Sűrgösen kezdj el szinesfímet gyűjteni és biciklit lopni!!! így talán elhiszik.
2014. szept. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!