Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit kéne tennem?...

Szerintetek mit kéne tennem? Le tudnék érettségizni?

Figyelt kérdés

AZ a nagy helyzet, hogy pár napja megtudtam, hogy úgymond "kihagyhatnék" 1 évet a suliból. Rögtön el is magyarázom, csak előtte leírom, hogy nem tudom mi tévő legyek, és nem tudom kivel megbeszélni, így a ti segítségetek/tanácsotok jól jönne!

Szóval...

11. osztályos vagyok, szakközépiskolában. Megtudtam, hogy ha intenzív osztályba mennék, akkor mehetnék 12.-be, mivel hogy ott 11/12 osztályos anyagot vesznek, félévente 1 évet.

Teljesen felcsigázott, hogy nem kellene "elvesztegetnem" 1 évet. Szakmám (itt) úgy se lenne, mivel nem megyek ötödévre.

9.óta tanulok angolt, azelőtt németet. Az angollal nem tudtam nagyon megbarátkozni, akarni akarom, de nem a legjobb a tanár, és hát a többiek meg haladóbbak voltak, és úgymond levagyokszarva. A németet meg már el is felejtettem....

Így ha átmehetnék valahova intenzív tagozatra, nagyon de nagyon kellene tanulnom. Szükségem lenne a továbbtanuláshoz 380 pontra, és magyarból emelt érettségire (amit az én iskolámban nem lehet tenni.

És egy nyelvvizsga sem ártana.

Szerintetek, képes lennék, összeszedni ennyit, és letenni az érettségit?

Menjek vagy maradjak?



2014. szept. 4. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, eddig milyen tanuló voltál. Ha eddig gond nélkül ment minden, és elég elszántnak érzed magad az egy évnyi kemény tanuláshoz (nem is arra gondolok, hogy 2 évnyi tanagyagot kell átvenni egy év alatt, hanem a nyelvvizsgára meg az emelt szintű érettségire), akkor a helyedben én biztosan élnék a lehetőséggel.


Viszont ha úgy érzed, hogy valamiből elmaradásod van, valamiből pótolni kell a tudásod vagy valamelyik érettségi tárgy különösen nehezen megy, amivel előreláthatóan a jövőben többet kell majd foglalkoznod, akkor nem éri meg elsietni.


Meg azt sem árt átgondolni, hogy milyen életvitelt akarsz folytatni középtávon. Ha sok iskolán kívüli elfoglaltságod van, gondold végig, hogy szükség esetén nehezedre esne-e lemondani róluk.

2014. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nyelvvizsgát akarsz, azt kb még idén le kéne tenned, mert 2-3 hónap, míg kiküldik (ez kinnvan a vizsgahelyek honlapján)

a magyar emelt érettségi meg az egyik legnehezebb, rengeteget kell rá készülni, a helyedben a magyartanárod megkérdezném, hogy mit javasol

azt nemtom, hogy a többi tárggyal hogy állsz, de nagyon sokat kéne készülnöd, viszont tényleg teljesen fölösleges még egy évig ottmaradni

2014. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem voltam jó tanuló. De nagyon elszánt vagyok!

Szabadidőm mint a tenger... :')

2014. szept. 4. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es voltam: Akkor mindent bele!

Sok sikert!! - És sok kitartást is:)))

2014. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, habár még mindig nem sikerült elszánnom magam a döntésre. Van hogy úgy érzem jó, maradok, de van hogy a francba az egésszel, megyek...

Egyszerűen nem tudom :(

2014. szept. 6. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!