Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Három fakultáció? Hogy fogom...

Három fakultáció? Hogy fogom bírni?

Figyelt kérdés

Biológia és kémia faktra jelentkeztem, mert orvos szeretnék lenni. Viszont eddig emelt szinten tanultam a matekot, és nem ment túl jól - egyáltalán nem érdekelt, nem is tanultam rá, de azért a hármas megvolt -

Idén, már három órában tanulom, sok társammal együtt, de az új tanár az első órán egy kivonást is elrontott, nem tudott magyarázatot adni arra a feladatra, amit ő írt fel a táblára - szó szerint azt mondta: holnapra kitalál egy magyarázatot rá -, és 45 perc alatt kettő feladatot oldottunk meg. Vicc volt az egész.


Mérgemben, és csalódottságomban fel is vettem az emelt matekot - mint sokan mások - és holnap már le is kell adnom a papírt, addig nem végleges, esetleg hétfőig tudom húzni.


A legigazságtalanabb az egészben, hogy nem akarok emelt szinten érettségizni matekból, és deriválni sem akarok megtanulni, mégis rá vagyok kényszerülve, ha nem akarok matek középen szóbelizni - remélem értitek mire gondolok... -


Szóval, azt szeretném kérdezni, hogy helyesen döntöttem-e azzal, hogy plusz két órában bevállaltam a matekot, egy nagyon kemény tanárral. Tekintve, hogy az idei jegyem beleszámít a felvételibe.


[Az osztályfőnök azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni ezzel az iskola, nincs több matektanár, aki el tudna bennünket vállalni.]



2014. szept. 4. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem tudnak ezzel mit kezdeni. Sürgősen kell egy levelet írni az iskola igazgatójának, több szülő aláírásával, amelyben kéritek a matektanár menesztését. Egyébként pedig, ha matekot is választod faktnak, attól még nem kell emelt szinten érettségizned belőle.
2014. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kell emelt szinten érettségizni, de attól még meg kell tanulni mindent, ami emelt szint, hogy ötös legyek év végén.


A matektanár az egyik igazgató.

2014. szept. 4. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor se menj emelt matekra. Biosz és kémia fakt mellett nem fogod tudni hozni azt a szintet, ami oda kell.


Egy középszintű matek érettségit IQ-ból meg lehet írni hármasra, önállóan is fel tudsz rá készülni, hogy 80+ % legyen. Ha emelt matekra jelentkezel, akkor azzal meg az évvégi jegyedet fogod nagy valószínűséggel lerontani, ami ugyanúgy beleszámít az 500 pontba, tehát ott vagy, ahol a part szakad.

2014. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha a jegy fontos,akkor egyszerű a dolog: NE vedd fel a matek faktot. Tényleg nem olyan nehéz a középszintű, hogy ne lehetne belőle jót írni. Készülj szépen emelt kémiára meg bioszra.
2014. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Itthon átgondolva már valóban nem tűnik jó ötletnek, a legutóbbi osztály, amelyiket tanította 50-60% körül írt érettségit. Remélem menni fog itthon a felkészülés. Mert legalább 75-80% nagyon kellene. Még várom azért a válaszokat/ötleteket.
2014. szept. 4. 19:30
 6/12 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy lehetsz ilyen kishitű, hogy azt képzeled, hogy nem mész át a közép matekon. Idióták is átmennek. A matek fakttal súlyosan ártasz magadnak - az nem a középszintű érettségire készít fel, nem arra való, de legalább az évvégi jegyedet jól lerontja. Nem véletlenül találták ki az általános két vagy egy fakultációt. Az a két felvételi tantárgyról szól.
2014. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne vedd fel (amúgy nem teljesen értem a problémád). Középszinten csak akkor kell szóbelizned, ha nincs meg a kettesed.
2014. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Otthoni készüléshez pedig itt egy oldal, én is ennek a segítségével készülök (újraérettségizek matekból).


[link]

2014. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, túlzóan próbáltam utalni arra, hogy mennyire vacak ez a tanár. De alapvetően nem a kettesre hajtok... :D
2014. szept. 4. 19:39
 10/12 A kérdező kommentje:
És köszi az oldalt, jónak tűnik. :)
2014. szept. 4. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!