Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a vegyészmérnök...

Hogyan működik a vegyészmérnöki karrier?

Figyelt kérdés
Nyáron ballagok az általános iskolából.Vegyészmérnök szeretnék lenni.Csak nem tudom hogy ez hogy müködik.Tudtok nekem iskolákat írni ahonnan megcélozhatom a vegyészmérnöki karriert?? Egyáltalán milyen iskolát kell bejelölnöm??Jó lenne ha éretségit is adna az iskola.

2014. szept. 5. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne bizony,mert érettségi nélkül nem leszel vegyészmérnök.

Először is,a vegyészmérnök szakhoz matek és kémia kell.Egy erős gimnázium biológia-kémia vagy matek szakja lenne a legjobb,ami jól felkészít az emelt érettségire.Szakközépbe ne menj,gimnázium jobb a te esetedben.

Utána vegyészmérnök szak,3 van az országban:Debrecenben,Veszprémben és Pesten(BME).

2014. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget...Nem vagyok valami jó matekbol de azon még tudnék változtatni.Az lenne még a kérdésem hogy ha a sziszkibe mennék szakközépbe és ott tanulnák mint vegyipari technikus,akkor abbol kiindulva lehetek még vegyészmérnök??
2014. szept. 10. 20:54
 3/5 A kérdező kommentje:
A sziszki az a százhalombattai szakközép :D
2014. szept. 10. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehetsz,de sokkal jobban jársz,ha gimibe mész.
2014. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
esetleg megpróbálhatod a Petriket is. Igaz szakközép, de a vegyiparra specializálva. Végig laborgyakorlatok, 1 év alatt kaphatsz technikusit(így 5 év alatt lehet érettségid+szakmád) és felkészít az egyetemre.
2015. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!