Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy főiskola levelező v. esti...

Egy főiskola levelező v. esti tagozatán van/mennyi a felső (! ) korhatár?

Figyelt kérdés

Felnőttképzés keretében gondoltam kommunikációs diplomát szerezni (mivel 36 vagyok), de mindenhol csak a levelezős formát találtam.

Köszönöm a válaszokat! :)



2014. szept. 6. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen/főiskolán nincs korhatár,nekem is volt nálad idősebb szaktársam,igaz nappalin,de nincs különbség ilyen tekintetben,max annyi,hogy a levelezősért fizetsz
2014. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia.

Jól értem, hogy akkor fősulin nappalin sincs felső korhatár?

2014. szept. 6. 14:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. szept. 6. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Felsőoktatásban miért lenne korhatár? Ilyen -már bocs- butaságokat hogy tudnak kitalálni az emberek?? (nem is értem)

Milyen világ lenne az hogy meghatározzák ha elmúltál x éves akkor már nem tanulhatsz? Amikor a te adódból finanszírozzák a felsőoktatási intézmények működését!!

És még egy fontos dolog levelezőn nem kell fizetni(esti képzés elég kevés van felsőoktatásban) hanem ugyanúgy van állami finanszírozású levelező és fizetős képzés is.

2014. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért azt hozzá kell tenni,hogy ha régi érettségid van ( ha jól tudom 2006 előtti) akkor azt nem fogadják el csakúgy. Legalábbis ahova most én megyek ott direkt megkérdezték hogy van-e ilyen ember,mert vele más a helyzet. Nem néztem utána,de gondolom vagy valami felmérő szerűséget kell írnia,vagy elfogadtatni a régi érettségit más úton.

A levelezősért tényleg nem kell fizetni? Ezt nem tudtam. Mármint hallottam,hogy van abból is államilag támogatott,de nekem valaki azt mondta,hogy fizetnie kell levelezősön valami adminisztrációs díj szerűséget,hogy kiküldik neki az anyagot. Persze lehet ez egyedi eset.

2014. szept. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan sincs, hogy nem fogadják el a 2006 előtti érettségit, itt senki nem gondolkozik? A megszerzett érettségi 100 éves korban is érvényes.

Az egy másik képrés, hogy 2006 előtt nem létezett emelt szintű érettségi. Ezért középszintű érettséginek felel meg a réi érettségi, ahova meg emelt a követelmény oda emelt kell,azt bizony le kell tenni ha valaki olyan helyre jelentkezik. De a szakok ahova nem kell emelt oda természetesen érvényes akár az 1940-ben letett érettségi.

Levelezőn nincs regisztrációs díj, te az ok képzésekkel kevered.

2014. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az érettségit is felnőttként tettem le, 2009-ben. De mivel csak közép szinten, ezért újra kell mennem két tárgyból megcsinálni az emelt szintű érettségi. Úgy hallottam, hogy erre van lehetőség. Mármint, újra letenni az érettségit bármely tárgyból, akár emelt szinten is.


Kérlek, ne hülyézzük már le egymást a tájékozatlanság miatt. Főleg, hogy a törvények folyton változnak. Nem lehet mindenki az élet minden területén naprakész!

Aki kérdez, az tudni akar. Aki tudni akar, az hajlandó tanulni és pótolni a hiányosságait...

2014. szept. 28. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!