Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű érettségire...

Emelt szintű érettségire hogyan készüljek egyedül? Tudtok felkészítő könyveket írni?

Figyelt kérdés

Két éve érettségiztem,akkor nem jött össze az egyetem, és fel is adtam az egészet. Most jutottam el arra a szintre, hogy márpedig megcsinálom és bekerülök egyetemre. Pszichológiára szeretnék menni, és töriből meg magyarból szeretnék emelt szinten érettségizni. De fogalmam sincs hogy kezdjek neki.


Az kevés gondolom, ha 9-12-es könyveket elolvasom és a fontosabb dolgokat megtanulom. Tudnátok olyan könyveket mondani, amiből rendesen fel tudok készülni? Meg aki érettségizett már magyarból meg töriből, az leírhatná mire számítsak vagy hogy zajlik az egész?!


Köszönöm!



2014. szept. 9. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
A magyart szerintem felejtsd el! Egy tanárral is piszok nehéz lenne felkészülni rá, mert nagyon kiszámíthatatlan, bármit kérdezhetnek, és a javítás pedig teljesen szubjektív.
2014. szept. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Tisztában vagyok vele, hogy nehéz, de ez a két tárgy, amiből jó vagyok. Csak azért, mert az egyik nehéz, nem fogok olyat választani, amiből kevésbé vagyok jó.
2014. szept. 9. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Idén tettem magyarból emelt érettségit (de már néhány éve megvan az érettségi bizim). Tehát tapasztalatból mondom, hogyha van hozzá képességed, akkor mindenképp próbáld meg! Persze kell rá tanulni, sokat. Átnézni a négy éves anyagot. A Pethőné tankönyveket ajánlom, de mellette nem baj, ha olvasgatod Mohácsy tankönyveit is. Az előbbi az elemzésekre fókuszál, míg az utóbbi az életrajzokra. Fontos, hogy a 19-20. sz.-i irodalommal, és azon belül is a magyar irodalommal légy tisztában. De persze bármit kérdezhetnek, szóval érdemes mindent átnézni. Közben pedig gyakorolgatni és töltögetni az elmúlt évek érettségi feladatait, hogy begyakorold a típusfeladatokat is (mire odajutsz, hogy érettségi, ne legyenek teljesen ismeretlenek a feladatok).


Szóbelire magadtól is ki tudod dolgozni a tételeket, pl. a tankönyvekből össze lehet állítani az irodalom tételeket, de amúgy lehet Corvinás könyvet venni, amiben a tételek vázát írják le, tájékozódásnak jó.

A szóbeli nyelvtan része kicsit nehezebb (számomra), ott aztán gyakorlati feladatot is adnak, ezeket a tételeket is könyvekből lehet összedolgozni (illetve szintén Corvinás könyv).

A tételekhez még segítség lehet Kiss Judit - emelt szintű érettségi magyar nyelv és irodalom c. könyve. A Corvinás is, és ez is valamikor február-márciustól elérhető.


Én január végén kezdtem el rá készülni az érettségire, napi szinten tanultam, módszeresen. Az írásbelim 84%-os lett, úgy, hogy a szövegalkotós részére majdnem maxpontot kaptam. Sajnos azonban a szóbelin a nyelvtan tétellel rontottam le rendesen, így is meglett az ötösnek megfeleltethető százalék, de sajnos jelentősen kevesebb lett összességében (de még így is megérte emelt magyart csinálni). Arról nem is beszélve, hogy sokat jelent műveltség szempontjából. ;)


A töriről nem tudok nyilatkozni, abból nem emelteztem.


Remélem, tudtam segíteni, és ne félj az emelt érettségiktől. Ne hallgass negatív véleményekre, bár jó, ha az ember körültekintő és mérlegel. De alapvetően ha tisztában vagy a képességeiddel és tanulsz, akkor menni fog (persze sajnos a magyar érettségi elég szubjektív, így a javítótanáron is sok múlhat - de meglátszik az, ha valaki felkészült).


Hajrá és kitartást, sok sikert! :)

2014. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!