Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg hülyeség gazdálkodási...

Tényleg hülyeség gazdálkodási és menedzsment szakra menni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Dehogyis!
2014. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Évek óta oda jelentkeznek a legtöbben, ha azoknak csak a fele végez a következő években akkor rengeteg ember lesz ilyen végzettséggel, erre pedig még jönnek az egyéb gazdasági képzettséggel rendelkezők. Ergo túlképzés lesz, ez mellett pedig még önköltséges is és a kezdő átlagfizetés is nettó 140-150 ezer Ft. Külföldön pedig nem lehet ilyen képezéssel több éves tapasztalat nélkül elhelyezkedni, mert pl. Angliában is ez a legnépszerűbb szak.

Nem tudom, hogy merjek-e jövőre oda jelentkezni.

2014. szept. 9. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azért jelentkeznél oda mert tetszik ez a szakma és boldogan csinálnád életed végéig akár munkaidőn túl is?

ha a válasz igen akkor hajrá! :)

2014. szept. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Ültem a buszon, hallgattam a mögöttem fecsegő kiscsaj dumáját:

"azért mentem az Eltére magyar szakra mert az összes barátnőm ott van, és tööök jóóó hogy még a koliban is egy szobában vagyunk!"

Gépészmérnök hallgatóként falra tudok mászni ettől. A harmadik félévemet kezdem de még szinte senkit sem ismerek. Nem is érdemes, mert egyre kevesebben vagyunk.

2014. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hiába írják azt sokan, hogy hajrá és menjünk annak aminek szeretnénk, ha rengetegen csinálták, ezt és most munkanélküliek vagy jobb esetben külföldön dolgoznak pl. pincérként. Engem érdekel ez a szak, de, ha csak éppen, hogy megtudok majd belőle élni akkor nem fogok erre menni.
2014. szept. 10. 09:04
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig jobb, mint olyat tanulni, ami nem is érdekel. Valószínűleg el sem tudnál végezni egy ilyet. Ha félsz munkahelytől, akkor az egyetemi évek alatt érdemes már nagyon jól beleásnod magad a témába és különböző okleveleket szerezni. Pl. ha infós szakra mennél, elvégezhetnél CISCO vizsgát, vagy SAS Baset, stb. Nálatok nem tudom mi ennek a megfelelője, de biztosan van.


A munkáltató meg majd azt látja, hogy nicsak itt van még egy gazdis jelentkező, de ennek van már SZAKMÁBAN elfogadott papírja, ez már tudhat valamit.


"A harmadik félévemet kezdem de még szinte senkit sem ismerek."

Az, hogy te antiszoc vagy, az egy dolog. Sokkal könnyebb dolgod lenne, ha szerzel ott barátokat. Nálunk rögtön azzal kezdtük, hogy be lett gyűjtve mindenki email címe és indítottunk google groupsot. Minden jegyzet, tankönyv, hanganyag, stb. meg lesz osztva. Ha valamit nem értek, lehet kérdezni, megválaszolják, stb. Így lehet jól haladni, nem pedig, ha mindent egyedül próbálsz összehozni.

2014. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező, azt is érdemes mérlegelni, hogy mit akarsz majd kezdeni a diplomáddal. Abban én egyet értek veled, hogy nehéz lesz ezzel állást találni, de ha mondjuk saját vállalkozást akarsz, akkor nagyon hasznos lehet.
2014. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

""azért mentem az Eltére magyar szakra mert az összes barátnőm ott van, és tööök jóóó hogy még a koliban is egy szobában vagyunk!"

Gépészmérnök hallgatóként falra tudok mászni ettől."


Miért mit vártál egy bölcsésztől? Náluk ez az alap színvonal. Viszont abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy az ismerettség nagyon hasznos tud lenni, még neked mérnöknek is.

2014. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Hasonló gazdasági szakon végeztem és tapasztalatom szerint hiába jelentkeznek olyan sokan, mert egyrészt annak a nagy része el se végzi, másrészt meg akinek sikerül a diploma azok egy része ettől függetlenül hülye és emiatt nem tud elhelyezkedni. Szóval ha téged ez a szak valóban érdekel és nem csak a buli miatt mész, hanem tanulsz is rendesen, akkor eleve előnnyel indulsz majd a munkaerőpiacon az átlagos tömeg előtt.
2014. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!