Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ennek van esélye?...

Szerintetek ennek van esélye? (tetszik még a vegyészmérnöki, biomérnöki is)

Figyelt kérdés
Mindig szerettem a kémiát és a biológiát,de a tavalyi évemben valahogy elhanyagoltam a tanulást,de most a végzős évemben már tudom mit szeretnék..Én nagyon szeretnék gyógyszerészetire menni,de a kémia tanárom nem lát bennem sok mindent,azzal vigasztalom magam,hogy azért,mert nagyon maximalista,és hihetetlen nagyok az elvárásai,a biológia tanárom pedig magántanárhoz küldött,hamarosan fogok járni. Szerintetek van esélyem arra,hogy 45%fölött meg tudnám írni mindkettőt a maradék kb. 8hónapos tanulással?
2014. szept. 11. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem elkeserítésképpen írom, amit írok, de komolyan végiggondolnám a helyedben ezt a pályaválasztás dolgot... 8 hónap alatt nem jelenthet problémát megtanulni akár jeles! szinten, azaz a tananyag 60%-át. Hiszen az egyetemen egy-egy tárgyból tanulsz ugyanennyit, csak éppen nehezebb az anyag és 14 hét alatt kell átrágnod magad rajta.


Csak akkor lehet belőled gyógyszerész (vegyész- vagy biomérnök), ha maximálisan szereted a kémiát és a bioszt, és nagyon szorgalmas, elhivatott vagy! A kémiatanár véleményét hanyagold, mégis milyen tanár az, aki nem bízik a tanítványában? Természetesen képes vagy megcsinálni az érettségit, felosztod az anyagot és minden héten részletekben tanulod, majd gyakorlod a számításokat. A tanárod biztosan szívesen ellenőrzi, elmagyarázza, ha elakadtál (ha nem, nyugodtan elküldheted akár nekem is).


A vegyész- vagy biomérnöki szakot csak akkor vállald, ha penge vagy matekból és fizikából is, de legalább az egyikből! Különben a vegyipari mechanika, géptan, folyamatok, műveletek megértése igen problémás lesz. A tananyag alapvetően nem különbözik, vegyészmérnökin anyagszerkezet, szervetlen kémia több, biomérnökin meg a biokémia, mikrobák stb. A gyógyszerésznek viszont a biosz szinte minden szinten szükséges, anatómia, fiziológia, gyógynövények és egyéb jóságok, cserébe kevesebb a matek, a fizika. Remélem, tudtam segíteni!

2014. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,ez a válasz jól esett,de még jobban az,hogy felajánlottad a segítségedet :) Ha van valami,amiben elakadtam,lehet,hogy írok majd :)
2014. szept. 15. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!