Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kortól lehet már...

Milyen kortól lehet már korrepetálni?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok, már több matek versenyt is nyertem és nagyon szeretem a tantárgyat ( verseny alatt megyei, országos helyezéseket értek ). A kérdés valójában az lenne, hogy, ha a gimnazisták már tudnak korrepetálni felsősöket, akkor én miért ne? A válaszokat előre is köszönöm, és a kérdésnek szentelt időt nagyra értékelem. Minden válaszolónak aki segítséggel tud szolgálni megy a zöld kéz :)

2014. szept. 12. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi akadalya, de a korrepetalashoz nem eleg, hogy te erted az anyagot. Sokkal inkabb azt kell tudnod kitalalni, hogy a masik pontosan hol akadt el es mitol valna szamara erthetove a dolog. Igazodni ahhoz, hogy mennyire faradt, mennyire tud eppen figyelni, elerni, hogy merjen probalkozni es kerdezni, igazodni az o gondolatmenetehez.
2014. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog tudni a matekot, és egy másik átadni a tudást. Szerintem még ezzel ne kísérletezz, ellenben semmi jogi akadálya annak, hogy korrepeálj. Ha van olyan szülő, aki rád bízza a gyerekét, akkor minden további nélkül korrepetálhatsz.
2014. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen dolog, hogy mikortól lehet. Mikortól lehet zenét komponálni? Mozart kisgyerekként kezdte, nem tiltotta meg neki senki. Ha tehetséges vagy, akkor miért ne taníthatnál? De ahogy az előttem szólók is elmondták, nem elég magát a matekot tudni. Neked is érezned kell, hogy egy adott anyagrészben mik lehetnek azok a tipikus buktatók vagy kulcs fogalmak, amelyek egy átlagos diáknak nem mennek. Ki kell derítened, hogy végül is mi az, amit nem ért, és világossá kell tenned neki a dolgokat. Végeredményben azt a hitet kell tudnod kialakítani benne, hogy a matek (legalábbis alapszinten) egyáltalán nem nehéz dolog, hanem érdekes és izgalmas is lehet még egy korrepetálásra szoruló számára is. Vissza kell, hogy nyerje az önbizalmát, hogy egyedül is meg tudjon oldani feladatokat. Van, aki erre hamarabb ráérez, van, aki később. Az viszont biztos, hogy az olyan tanítványokat el kell kerülni, akik azt várják el tőled, hogy helyettük gondolkodj. Mert nem ez a cél.
2014. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
lehet, ha képes vagy rá hogy másoknak is elmagyarázd az anyagot és találsz rá jelentkezőt
2014. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
70%

Alapvetően hasznos dolog lenne ha csinálnád.


Úgy nézd, hogy ehhez tényleg értened kell az anyagot, naprakésznek kell lenned, tudnod kell elmagyarázni, ez plusz felkészülés, és érteni kell a másik felet is, látni hol akad el, hol kell segítség. És ugye arra törekedni hogy tényleg megértse, és megtanulja.


Mellette neked is hasznos, jobban átlátod az anyagot, képezheted magad, és megtanulsz átadni szóban dolgokat, az mindig sokat számít az életben.

2014. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 13. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!