Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első szakma meszerzése...

Az első szakma meszerzése kortól függetlenül ingyenes?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és talán ősszel elkezdek egy OKJ-képzést, de addigra már betöltöm a 26-ot is. Nincs szakmám, de azt hallottam, illetve olvastam, hogy az első szakma megszerzését kortól függetlenül, vagyis akár 50 évesen is az állam fizeti. Vagy rosszul tudom? Hogy van ez?

2014. júl. 11. 22:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Jól hallottad, olvastad. Az ingyenes szakmát államin csak iskolarendszerű képzésben lehet szerezni. (NEM TANFOLYAM!!!)

21-éves korig nappalin, 21 után estin.

Viszont az okj iskolák esti tagozatostól előszeretettel szednek pl. regisztrációs díjat.(kibírható, ezért mégsem annyi mint egy teljes szakmai képzést egy az egyben kifizetni piaci alapon)

2014. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!