Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök levelezőn?

Gépészmérnök levelezőn?

Figyelt kérdés

Jövőre munka mellett szeretnék jelentkezni gépészmérnöki szakra, levelező tagozaton.


Kérdéseim:


Levelezőn van esélyem elvégezni a gépészmérnökit? Valaki végzett így esetleg?


A levelezősökkel valóban elnézőbbek az oktatók? Kevesebbet kérnek vissza, emberibbek?


Valamint tudnátok olyan iskolákat ajánlani, ahol esetleg valamivel könnyebben elvégezhető ez a szak, akár nappalin, akár levelezőn?

Amiket én néztem: Kecskeméti Főiskola, Dunaújvárosi Főiskola, Nyíregyházi Főiskola. ( És itt nem kérek azon személyek kommentjeiből, akik azzal jönnek, hogy csak a BME, valamint, ha ezek az iskolák, akkor bele se kezdjek.)


Illetve vannak az úgynevezett "magánkézben" lévő iskolák (pl: Gábor Dénes Főiskola). Ezekről is azt hallottam, hogy itt nincs olyan szívatás, viszont nem is találtam ezen iskolák közt olyat, ahol gépészmérnök szak is lenne. Ha Valaki ismer ilyet, megköszönném, ha megosztaná. :)


2014. szept. 12. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Most akkr tudás kell vagy papír? Mert ha tudás, akkor BME, ha papír, akkor meg egyszerűbb megoldani "okosban".
2014. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rossz példa, mert BME-n nincs gépészmérnök alapképzés levelezőn.

Én csak annyit mondok, hogy ha e 3 suli közül kéne választani, akkor utóbbi kettőt helyből kizárnám, maximum Kecskemétre mennék. De tudnod kell, hogy ha nem sikerül elhelyezkedni az ott szerzett papíroddal a Mercinél, akkor meg vagy lőve, mert egyáltalán nem nívós képzés, nagyon kevés esélyed lenne a munkaerőpiacon.

Átgondolnám a helyedben, hogy tényleg mérnöknek akarnék-e menni, ha már egyből a kibúvókat keresem és a legkönnyebben elvégezhető egyetemre/főiskolára mennék... Elárulom, az ilyenekből nem lesz SOHA jó szakember.

2014. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan iskolát keresek, ahol nem maradok képzetlen, de mégsem szívatnak agyon..lásd BME... ;)(De, ha figyelmesen elolvasod a kérdésem, találsz benne olyat,hogy: " itt nem kérek azon személyek kommentjeiből, akik azzal jönnek, hogy csak a BME, valamint, ha ezek az iskolák, akkor bele se kezdjek." :)
2014. szept. 12. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint Te sem olvastad el figyelmesen az én válaszom.. Ha ennyire szarsz bele - már bocsánat - akkor teljesen mindegy melyiken végzel, nem sok esélyed lesz. Ez az igazság akkor is, ha nem fogadod el. Okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján. Ha megér neked kidobni 3-4 évet az ablakon, akkor vágj bele nyugodtan!
2014. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Óbudai Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szent István Egyetem vagy Miskolci Egyetem?
2014. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én elolvastam a válaszod, és meg is köszönöm, hogy leírtad a véleményed.

Viszont 6+2-es munkarend mellett, nem tartom valószínűnek, hogy egy "vérre menő" egyetemet el tudnék végezni, csúszás nélkül.

Másrészt, nem tudom, mennyire tesznek különbséget ma Magyarországon a mérnökök közt. Hiány van belőlük...sokan jelentkeznek, de kevesen végzik el.

Persze, egy komoly nemzetközi cégnél (pl. Bosch), valószínűleg előbb vesznek fel egy BME-n, SZIE-n, PTE-n végzett mérnököt, viszont kisebb cégeknél nem biztos, hogy annyira megnézik, hol is végeztél. Azt hiszem, a lényeg a tudás lesz végül úgy is, amit megszereztél.

2014. szept. 13. 15:02
 7/9 A kérdező kommentje:

Valamint azon gondolatodhoz ("Az ilyenekből SOHA nem lesz jó szakember.") annyit fűznék, hogy a szaktudást nem az egyetemen, főiskolán fogja megszerezni az ember. Ezt majd utána, munkahelyen, az életben.

Azt hiszem mindenki magának tanul. Ha valaki nem akar beleszakadni munka mellett a tanulásba, vagy akár még nappali tagozaton sem, és elvégez egy "kevésbé nívós" iskolát, viszont azt normálisan végigtanulja, szerintem olyan nagy gondja akkor sem lesz az életben.


Mások véleményére is kíváncsi lennék. Köszönöm.

2014. szept. 13. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Dunaújvárosi Főiskolát ajánlom. A felsorolt egyetemeknél könnyebb, de ettől függetlenül ott is kell tanulni. Az általad felsorolt főiskolák közül mindenféle képen ez. Maga az iskola szép és felszereltségét tekintve modern.

Bár sokan vannak akik lehúzzák, ettől függetlenül találsz pozitív véleményeket is.

2014. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
2014. szept. 13. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!