Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök (vagy egyéb...

Gépészmérnök (vagy egyéb mérnök/esetleg infószakok) Nagyon nehéz levelezőn elvégezni? Plusz úgy látom, hogy ilyenkor ált. "Tömbösítve" adják le az órákat. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Vagyis értem, hogy mit jelent, csak mi történik olyankor, ha mondjuk csüt-pént-szo van tanítás? Szállásról totál magamnak kell gondoskodnom? Vagy tudnak pl. kolit biztosítani erre az időszakra? (elsősorban DE-MK, DE-IK esetleg a miskolci egyetem érdekelne)

Főleg azért gondolkodom levelezőn, mert így valszeg olcsóbban megúszhatnám a diplomát.. (pl. szállás, kaja)


2012. febr. 22. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mint lediplomázott mérnök mondom, hogy semmilyen mérnöki szakot sem érdemes levelezőn elvégezni, hacsak nincs más választásod. Kizárt, hogy ugyan olyan alapossággal leadják a tanárok az anyagot, mint nappalin. Másrészt tapasztalatból tudom, hogy óriási a szórás a levelezősök között, és aki el is tudja végezni, szinte biztos, hogy csak épp megüti a lécet. Ez nem egy bölcsész vagy nyelvész szak, ahol könyvekből megtanulsz mindent, sokat számít, hogy az előadásokon, gyakorlatokon megértsd az anyagot jellegénél fogva. Tehát, ha komolyan gondolod, akkor mindenképpen nappalin végezd el.
2012. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem értek egyet. A levelezősök közt jóval komolyabb emberek vannak mint nappalin. Ha jók a tanárok, akkor ugyanolyan alaposan le tudják adni az anyagot.

A profession.hu-n volt nem rég egy cikk, amiben az volt, hogy a levelezősöket jobban szeretik a munkaadók.

Ráadásul az egyik tanárom mondta, hogy a levelezősök közt jóval több az igazán elhivatott ember, aki a szakma iránt komolyan érdeklődik, ami a nappalin egyre csökken. Egy igazán értelmes ember pedig a komolyabb dolgokat is megérti könyvekből, ha meg vmi homályos, konzultál a tanárral.

2012. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

én levezősként végeztem gépészként. Nem tudom, hogy munkaadók szeretik-e, egy biztos: nagyon nagy szivatás. Napalisok valóban könnyebb helyzetben vannak, sajnáltam hogy néhány tárgyból nem volt gyakorlatunk. De a legtöbb vizsgán ugyanaz a kérdés sor volt mint nappalisoknál....kommunikáciobol, meg közgázból mondjuk talán nem.

Osztom a 2. véleményét, a tanárok sokkal többre tartják a levelezősöket mint az átlag nappalist (nappalisok közt is van normális persze). Én is jártam nappalira technikuson, és beleszartam, szart se tanultam, nem azon mulik ki mennyit tud, h nappalis -e vagy estis, vagy bármilyenes...Tény hogy probálják lehúzni az ilyen képzéseket...de még egyszer mondom mi 70%-ba ugyanazt a kérdéssort kaptuk mint a nappalin.


A munkába meg különben általában csak kis tudás kell...láttam én már olyan mérnököket hogy ihaj...szóval munkába nagyon kis % tudás kell átalában...

2012. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!