Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hallottam olyanról hogy ha...

Hallottam olyanról hogy ha sokáig nézem a német adásokat valymilyen szinten megtanulok németül igaz ez?

Figyelt kérdés
11.es vagyok és NAGYON szerenék németül tudni csak hogy meglegyen az alap!de se suliba se magán tanár sehogy nem mászik a fejembe:/tv-ből meglehet tanulni pár hónap alatt?
2010. jan. 19. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ha mellette nem tanulod akkor nem, ha marha intenzíven tanulod, akkor vlami pár dolog rád ragadhat, de az ahogyan te gondolod, nem játszik..
2010. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval vitatkoznék: Ugyanis igaz, én mindíg a játékokat néztem a sat1-en és az rtl-en ahol borítékban volt a pénz, és számolta a nyertesnek. Én úgy tanultam meg a számokat, és jó pár szót még azon kívül, nem tanultam mellette németet, mert akkor még csak orosz volt, és ennyi. Szóval, igenis lehet tanulni a Tv-ből!! Persze, ha görcsösen veszed az egészet, hogy igenis meg akakrok tanulni tv-ből, úgy akkor nem fogsz. Én angolul is az MTV-ből tanultam, mikor este voltak showműsorok.

Akkor még nem olyan trágya volt mint manapság.

2010. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A TV-ből rengeteget lehet tanulni, főleg, ha változatos műsorokat nézel. Első sorban a hallás utáni szövegértésed fejlődik, könnyebben rakod össze a német mondatokat, és a szókincsed is fejlődik valamennyit. De kizárólag a TV-ből nem fogsz megtanulni, pláne nem pár hónap alatt. Sajnos a nyelvtanulásba mindenképp energiát kell fektetned, nyelvtant gyakorolni, szavakat magolni, stb. A TV csupán egy (rendkívül) hasznos segédanyag.
2010. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

érdekes én egész gyerekkoromban Cartoon Network-öt néztem (akkor még az egész csak angolul ment), és hiába jártam mellette angol oviba, még így sem tanultam meg rendesen angolul!! Mert a tv-ben igaz, hogy hallasz pár mondatot vagy kifejezést, de ha nem tudod mire vonatkozik, vagy mit jelent, használni sem tudod. Rám is csak ez ragadt abból: Let's get out of here! xD a jelentését is csak onnan tudtam, hogy a figurák elkezdtek kifutni a házból. De nem minden kijelentés ilyen nyílvánvaló :D

22/L

2010. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm szépen midnenkinek!
2010. jan. 24. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!