Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, hogy webprogramo...

Mit tanuljak, hogy webprogramozó lehessek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Webprogramozó szeretnék lenni, esetleg webdesigner. 12 éves koromban kezdtem el önállóan a HTML tanulását, utána jött a CSS majd kis PHP. Most vagyok húsz éves, és szeretnék mostmár ezen a területen elhelyezkedni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen OKJ-s képzést ajánlanátok. Egyetemre inkább nem mennék, egyrészt, mert már ilyen képzés, hogy webprogramozás nincs, másrészt mert most is egyetemista vagyok és én inkább a lényeget akarnám megtanulni, ami majd a gyakorlathoz jobban kell. Nyelvizsgám nincs, de azok amik a kódokban vannak mennek, meg szerintem amúgy se kell nagy angol tudás hozzá. Tudom láttam olyan álláshirdetéseket, amik nem kértek végzettséget, de én attól szeretnék egy vagy több hozzá kapcsolódó képzést elvégezni. Plusz nem tudom mennyire számít, hogy lány vagyok. Az ismerőseim legalábbis mindig csodálkoztak amikor közöltem, hogy mit szeretek.

2014. szept. 16. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ-s képzést is bőven elég lehet, mert jelenleg ez egy olyan kivételes terület, ahol még nincs telítve a szakma. Az "okosok" meg azt mondják a legtöbbet azzal érsz, ha magadtól olvasol, gyakorolsz. Az angolt a legtöbb álláshirdetésnél kérik, de szerintem nem kell, hogy nagyon magas szinten beszéld, de legalább értsd meg. Az, hogy lány vagy, itt most előny is lehet, nekem egy programozó ismerősöm mesélte, hogy annyira kevés a lány a szakmában, hogy az ő munkahelyén pl kifejezetten őket keresik a női kvóta miatt.
2014. szept. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valamennyire igazuk van, mert tényleg jó ha magadtól sajátítod el a különböző nyelveit. :) De azért nyugodtabb lennék, ha lenne valami papírom is arról, hogy na most én értek a webprogramozáshoz. Csináltam weblapokat és jelenleg is csinálok, ezzel együtt ugye webdesigneket is és szinte az összes munkám le van mentve a kezdetektől. Persze nem ilyen nagy lapokra kell gondolni, csupán hobbiból csinált honlapok, olyan témákról amik egy ideig érdekeltek. Bár hátrányom, hogy még nem segédkeztem be semmilyen nagyobb és híresebb lapnál, csak a saját kis weblapjaimat tudom felmutatni eredményül. Van angol nyelvből érettségim, meg idén is lesz angol órám, de középfokú nyelvizsgát nem tettem le belőle.

Na ennek az utolsó mondatodnak külön örülök. :) Köszönöm szépen a válaszod. :)

2014. szept. 16. 23:13
 3/6 anonim ***** válasza:

A webdesigner-hez grafikus szoftverismeret kell (photoshop, illustrator), a webprogramozás pedig a programozás egyik területe amihez érdemes szerezni egy IT diplomát. Az angol nyelv pedig alap a programozóknak.


Nem tudom php ismerete terén milyen mélyen állsz, de, ha abból indulok ki, hogy az angolt nem tartod annyira fontosnak akkor még a felszínt sem kapargatod. A webprogramozás maga a programozás egyik területe amire programozók külön "szakosodnak", tehát ilyen irányba fejlesztik magukat (sőt még ezen belül is több terület van). Nagyon nagy tévedésben élsz, ha azt hiszed, hogy egy statikus oldal összedobása (ami kb. copy paste szintnek felel meg) webprogramozás. Éveket tanulnak a profi webprogramozók.


A HTML amúgy nem programozási nyelv, hanem leírónyelv, a ccs a szerkezetért felel, a php pedig scriptnyelv.


Mindenféle képen olvass utána a programozásnak, mert egy olyan szintre eljutni amiért már fizetést is kapsz hosszú évek munkája. Akiben pedig nincs meg az elvhivatottság az sosem fog továbbjutni a felszínkapargatásánál, illetve gyorsan beleunna az illető. A diplomát pedig sok helyen kérik, ha diploma nélkül akarsz elhelyezkedni akkor pedig nagyon kivételes szakmai tapasztalattal kell rendelkezned. Angol folyékony ismerete pedig alapelvárás, az nélkül nem is lehet programozni és fejlődni sem.


"szeretnék mostmár ezen a területen elhelyezkedni. " Ezt a kijelentést pedig ezeknek függvényében vizsgáld felül.

2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ismerem a photoshopot, hetente többször használom is. Az összes webdesignemet ott csináltam meg. Az illustrátort nem ismerem. Nem mondtam, hogy nem kell az angol nyelv. :) Tudom, hogy van benne angol, de az a mennyiség ami benne van nekem megy, még nyelvizsga nélkül is. Írtam, hogy "kis PHP" a PHP alapjait tudom csak, a lényegét. Külön programozónak nem fogok tanulni, tudom, hogy egyetemen külön kell programtervező informatikusnak tanulnom és utána mehetek webprogramozónak.

Egy statikus oldal összedobása is webprogramozás. De ez már egyéni vélemény kérdése. Te nem tartod annak, én viszont igen.


Leírtam így külön, hogy a html programnyelv? Csak annyit írtam, hogy nyelv.


Te amúgy webprogramozó vagy? Vagy programtervező informatikusnak tanulsz egyetemen? Nekem nagyon ez jött le.


Akkor is szeretnék ezen a területen elhelyezkedni akármit is írtál. :)

2014. szept. 16. 23:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akartam elvenni a kedved csak rászerettem volna világítani a dolgokra, de ezek szerint tisztában vagy vele.

Akkor ami te akarsz lenni az inkább webszerkesztő+webdesigner(?). Akkor a photoshop mellé érdemes elsajátítani az Illustratort, például logo tervezésnél alap. A youtube-on találsz rengeteg tutorialt mindenhez. Érdemes tisztában lenni a folyamatos trendekkel (pl. parallax web design).

Könyvnek ajánlom a Virginia Debolt - HTML és CSS - Webszerkesztés stílusosan (van hozzá CD-s melléklet, ha körbenézel akkor megtalálod talán a neten is).


Illetve szükséges nyelvek tanulásához: [link]


Nem vagyok programozó csak olvasgattam erről, illetve jövőben grafikus szoftverekkel fogok dolgozni, ezért bővítettem az ismereteim ilyen irányba, hogy jobb esélyeim legyenek elhelyezkedni.


Sok sikert!

2014. szept. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen jobban a webdesigner terület érdekelne, de lehet azért mert nem mentem bele jobban a php-ba. Szeretném egyébként a php-t is megtanulni, persze tudom, hogy nem így megy, hogy eldöntöm és kész. Az alapokat se egyik napról a másikra tanultam meg. De most még egyetemen vagyok másik szakon, és lenne időm rá, hogy jobban belemenjek a php-ba.

Oké akkor beszerzem az illustratort, illetve megnézem a könyvet és azt a honlapot is. Köszönöm. :)

Most ugye az a rossz, hogy tavaly előtt 2012-ben még volt webprogramozás szak, én arra terveztem menni, csak utána télen megszüntették... Ha OKJ végzettséggel is tudok munkát találni, akkor rendben van, de ha nagyon szükséges hozzá az egyetem akkor még átgondolom a programtervező informatikus szakot.


Köszönöm a segítséged. :)

2014. szept. 17. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!