Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvennének valamelyik jó...

Felvennének valamelyik jó műszaki egyetemre emelt matek és fizika nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv!

15F vagyok 10.-es szakközépbe. Tavaly matekból 4es voltam meg fizikából is(fizikából majdnem 5ös).

Matektanárom azt mondta aki emelt matek érettségit akar annak már most magántanárhoz kell járnia(nem kevés pénzért). Csak egy gyerek mondta, hogy ő akar, ez a gyerek kb. olyan képességű mint én real tantárgyakból de én a többiből jobb vagyok. Én legszívesebben a BME-re mennék gépészmérnöknek és ahhoz asszem 380-90 pont kell. Fizikát sokat tudok tanulni mert van külön mechanika meg gyakorlatokon is sokat számolunk. Németből jó vagyok meg töriből, ezekből tudnék tenni emeltet, de matekból és fizikából nem tennék ha nem muszáj. Persze az összes érettségi tárgyból megpróbálok minél jobb lenni meg persze fizikából. De tudtommal van a BME-n matek meg még valami választható amit fokozottan néznek, ez hogy van pontosan? Tanulásra hajlamos vagyok, mert ha van valami célom az nagyon tud motiválni. Magántanárhoz aki emelt matekot tanít mitől érdemes járni ha nem akarok csak középszinten érettségizni? És szerintetek bent maradhatok az emelt matekos problémák miatt? :D

Köszi a válaszokat!



2014. szept. 17. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi követelmény (felvi.hu-n magad is megnézheted, a pontszámokkal együtt) matekból és 1 természettudományosból érettségi.


Ha nem teszel emeltet és van egy középszintű nyelvvizsgád, akkor a bejutáshoz 90+ pontos érettségiket kell tenned. Ez nem sokaknak szokott sikerülni, erre nem érdemes alapozni.

Illetve a bennmaradáshoz ott sem árt egy emeltmatek-tudás.

2014. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a töri tudásomat nem tudom felhasználni.

És ha felsőfokú nyelvvizsgám van és az 1 természettudományosból emeltet teszek és járok magántanárhoz matekból, de nem teszek emelt érettségit belőle? :D

Csak azért mert olvastam itt ilyeneket, hogy az emberkét felvették valamilyen mérnöknek a BME-re(építész vagy info) és azt kérdezte tanuljon-e emelt matekot a nyáron, mert eddig nem tanult. Jó persze az másik kar, de oda is csak kell matek.

2014. szept. 17. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu-s kalkulátorral tudsz számolgatni, és az alapján esetleg tervezni.
2014. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itt nem csak a felvételiről van szó.

Én még a régi rendszerben érettségiztem (nem volt emelt).

Csináltam régen (15 éve) egy főiskolai mérnöki szakot (építő), most meg elkezdtem a gépészt (bsc), de kínszenvedés a matek (régen is tanultam, meg sokat is felejtettem). Nem csak maga az analízis óra a gond, hanem szinte az összes "komolyabb" tantárgyhoz kell alkalmazott tudás szintjén.

(el tudnám fogadtatni a korábbi eredményeimet de felesleges, mert a többi tantárgynál előjön a hiányosság)

Az a véleményem, hogy amíg van lehetőséged fejleszd a tudásodat készség szintjére, mert később könnyebb lesz az életed.

2014. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!