Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El lehet végezni két alapképzé...

El lehet végezni két alapképzést? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondta, hogy ha van egy alapszakos diplomám, akkor nem kezdhetek el másik alapképzést. Ez igaz? Én szociálpedagógia majd gyógypedagógia alapon gondolkodom. Ezzel a két diplomával jobb lehetőségeim vannak, mint csak az egyikkel? Összesen 15 félév lenne így, tehát ugye 3 félévet ki kell fizetnem saját zsebből, ha támogatottra megyek. Azt is hallottam, hogy ahány félévet finanszíroz az állam, annyi évet kell ledolgoznom Magyarországon az adott munkakörben. És mi van akkor, ha mondjuk egy összegben kifizetem a képzés végén a tandíjat? Akkor elengedik ezt a "szabályt"? Én pl. nem szeretnék Magyarországon dolgozni 12 évig.

Előre is köszi a választ!



2014. szept. 17. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Régebben még úgy volt, ahogy az ismerősöd mondta, ma viszont már két alapképzést is csinálhatsz államilag támogatottan. Csak annyi időt kell ledolgoznod, amennyit a hallgatói szerződés aláírása után finanszírozott neked az állam. Ha van már egy diplomád, akkor felteszem 2011-ben vagy korábban kezdted az egyetemet, és akkor még nem létezett a hallgatói szerződés, így az nem számít bele az időbe. Ha nem akarsz itthon dolgozni, akkor mehetsz külföldre persze, de ez esetben vissza kell fizetned a teljes tandíjat.
2014. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De nem úgy van, hogy 12 félévet finanszíroz összesen az állam? Vagy pl. elvégzem a 7 féléves szocpedet államin, utána pedig a 8 féléves gyógypedet szintén államin?

2014. szept. 18. 00:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Másik válaszoló vagyok.

Összesen 12 féléved van, és elvégezhetsz két alapot is, csak mikor a másikat tanulod, de elfogy a 12 ingyen féléved, áttesznek önköltségesre.

A hallgatói szerződés nem tudom, hogy működik, én még éppen lekéstem róla, 2011-ben felvételiztem, és pont a nyáron diplomáztam.

2014. szept. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvégezhetsz 2 alapszakos képzést is. Esetedben a második képzésed alatt kimeríted a 12 féléves keretet amíg tanulhatsz államin.

Ha nem csúszol akkor 3 félévet fizetned kell, ahhoz hogy végezni tudjál.

Nem ahány félévet hanem ahány hónapot finanszíroz az állam annyit kell ledolgoznod itthon végzés után 20éven belül.(egy szemeszternem fél év csak 5 hónap ledolgozandónak minősül)

Ha külföldre akarsz menni dolgozni, akkor sem kell visszafizetned semmit sem a képzés végén, mert 20 éven belül kell ledolgoznod.sok időd van még diplomázás után hogy megkezd a ledolgozást. Persze a visszafizetést is választhatod, mint opciót. De ha megengedheted magadnak, hogy egy összegben képzés végén visszafizesd a a képzésed árát, akkor mehetsz fizetős képzésre is, akkor legalább kamatok nem terhelnek.

Egyébként ezzel a két szakkal külföldön nem sokra mész. sok évet kell kint töltened egy országban, hogy ezeket a végzettségeket használni tudd. Szóval nem egy okos döntés ha külföld a cél.

2014. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!