Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Veszélyes a hegesztő szakma?

Veszélyes a hegesztő szakma?

Figyelt kérdés

Szeretném ezt a szakmát kitanulni,és érzek is rá motivációt ,mert nem az anyagi oldala ösztönöz hanem mert érdekel.


DE...


A környezetemben egyöntetűen próbálnak lebeszélni.Azt mondják borzasztóan káros az egészségre. Említetté itt a fogak elvesztését,a vakságot,a tüdőrákot és hogy a hegesztők átlagosan 15-20 évvel hamarabb halnak.


Ezek igazak?

2014-ben ennyi munkavédelmi eszköz és előírás ellenére is?


2014. szept. 17. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Maximum a látásod romolhat, de ma már olyan korszerűek a pajzsok, hogy az sem igazán romlik.
2014. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bőrt is tönkreteszi ha nincs lefedve.

Nem a legegészségesebb munkakör, az biztos.

Plusz még égési sérülés is előfordulhat és robbanás.

De az asztalosok, nyomdászok meg az ujjaikat veszítik el. Plusz ott a festék, amit beszívnak.

Voltál már nagy forgalmú fénymásolóban? Az a szag... Na szerintem ők is megszenvedik.

A cipészeknek is ott a sok vegyi anyag, ragasztó, festék gőze.

Régebben, akik az állatokat gondozták és ott aludtak az istállóban, azok tüdejét is kikezdte az ammónia.

2014. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
nem akarsz inkább gépészmérnök lenni? ott is tanulhatsz hegeszteni, meg egyéb érdekes dolgokat, és még jól is lehet vele keresni.
2014. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 goaus ***** válasza:
Sajnos százszázalékos védelem nem létezik, bár az új cuccok jóval hatékonyabb védelmet jelentenek már. De munkahelyen ahol többen dolgoznak kikerülhetetlen néha ne nézz bele az ívbe, vagy hiába dolgozunk légcsrés pajzsban, ha nincs rajtunk az üzemben akkor is füst van, abból több-kevesebb lemegy a tüdőbe az tuti. Az más kérdés, olyan ez mint a cigi, van aki passzívtól is tüdőrákot kap, van aki 50 évig szívja mégsincs baja. Nekem a szemem már romlott, volt 5 hónapos kiesésem ínhüvelygyulladás miatt, de én ezzel tisztában voltam, bevállaltam, nem is rinyálok, nagyon szeretem csinálni, és igyekszem minél jobban óvni az egészségem. Sajna ezzel a szakmával jár kellemetlen hatás is, ez van.
2014. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!