Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek andragógia...

Mi a véleményetek andragógia szakról? Még mindig büfé?

Figyelt kérdés

Lényegében jövőre erre a szakra szeretnék menni önköltségesre. ELTE PKK-ra gondoltam. Mennyi szabadidőm lesz mellette? Tudok menni diákmunkára, tudok mellette nyelvet tanulni?

A tandíj csak 165 ezer Ft, az 6 félévre csak 990 ezer Ft és diákhitel 2-t vennék fel, illetve, amit tudok azt spórolt pénzből finanszíroznám.

Mivel nem igazán van konkrét célom, ezért szeretnék ide menni. Vidéken lakom és itt semmilyen esélyem sincs, lényegében közmunka és gyári munkán kívül semmi más nincs. Van egy közép matekom 93%-os és egy angol 91%-os érettségim, ezeket számítanám be felvételibe, illetve egy angol középfokú nyelvvizsgám.

Néztem más szakokat is, de a legtöbbhez nincs affinitásom. Matekból sosem voltam jó, tehát mérnöki és IT szakok kilőve. Pénzügyi szak nagyon drágák és nehezek is, tehát nem tudom, hogy tudnék-e mellette például diák munkát vállalni amire azonban szükségem van, mert a szüleim nem tudnak anyagilag támogatni.

Ez mellett végső soron lenne egy diplomám amivel még tolmácsnak is mehetnék tovább MSC-re, és úgy is megakarok még tanulni németül és spanyolul.

Vélemények? 20/F



2014. szept. 19. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs konkrét célod, akkor az andragógiát nagyon gyorsan felejtsd el - hitelből finanszírozni meg pláne. Én a helyedben akkor is a matek vonalat erőltetném, például mehetnél matek szakra, majd specializálódhatsz alkalmazott matematikára és még egyéb irányokra, amivel ugyanúgy el tudsz helyezkedni pénzügyes részlegen.
2014. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

"Mivel nem igazán van konkrét célom, ezért szeretnék ide menni."


- És ennek mi értelme van. Elég jól meghatározható, milyen munkakör foglalható el ilyen képesítéssel, és nem is olyan ritkán hírdetnek meg, de ha nem az érdekel, akkor hagyjad.

2014. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam nem érdekel. Egyszerűen nincs egyéb ötletem, ha itt maradok vidéken akkor az életemnek annyi. Itt semmire sincs lehetőség. A szak pedig igen felületes lexikális ismeretet ad, ezért nem igazán tervezek ezzel egyenlőre előre.

Matek szakra menni pedig kész öngyilkosság lenne, így is újra érettségiztem angolból és matekból csak nem jelentkeztem sehova.

Nem tudom mit kellene tennem, am most okjra jarok.

2014. szept. 20. 00:34
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Pedig egyértelmű, mit kellene tenned: el kellene döntened, mit is csinálj később. Keress személyiségteszteket, ha más nincs.
2014. szept. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy el kellene döntenem csak egyszerűen fogalmam sincs. Lényegében, ez még 3 év időkitolás lenne, de így is jobb mint sem itt ragadni egy életre.

Az elmúlt 2 évben a szakácstól a villamosmérnökig minden akartam lenni, ez mutatja legjobban, hogy fogalmam sincs, hogy mi akarok lenni.

A legjobban a közgázszakok érdekelnének, de nagyon drágák.

2014. szept. 20. 08:40
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Egyetemre már nem menj úgy, hogy nincs célod. Az felesleges. Függetlenül attól, hogy büfészak vagy nem. 20 éves vagy, itt az ideje eldönteni mit szeretnél csinálni.

Nem sértésnek mondom, csak egy tanács :)

2014. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem én és ezen lennék, csak nem tudom mi alapján döntsek. Mindenki azt fújja párhuzamosan, hogy azt csináld amit szeretsz, de, ha nem mérnöki, orvosi vagy it szakok iránt érdeklődsz akkor éhen veszel. Én például most grafikus OKJ-n vagyok, érdekel és szívesen csinálom, de lehetetlenség lesz ezzel elhelyezkedni. Az egyik tanárom is, azért kezdett tanítani, mert szabadúszóként nem kapott elég munkát pedig már 8 éves tapasztalata van.
2014. szept. 20. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

" ha nem mérnöki, orvosi vagy it szakok iránt érdeklődsz akkor éhen veszel"


- Érdekes módon én nem haltam még éhen...


Nem kellene hülyékre hallgatnod. A grafikus OKJ-val meg olyan tud elhelyezkedni, aki anélkül is el tudna.

2014. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Kéredző érem én a kilátástalanság érzésedet. De amit kitaláltál nem visz sehova, csak anyagi csődbe.


Más szakra menjél..

2014. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!