Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A programtervező informatikus...

A programtervező informatikus vagy a gazdasági informatikus szakot ajánljátok inkább?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Kuldok par linket, hatha nem olvastad oket, es segit.

[link]



[link]

2014. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy ajánlhatnánk bármit, ha nem tudunk rólad semmit?


Hol tartasz most az IT ismeretekkel, tudsz-e már programozni-e vagy sem, érdekel-e a matematika, egyáltalán, mivel akarsz majd foglalkozni, és mennyi időt szánsz a felsőfokú tanulmányaidra?

Enélkül max mindenki beajánlja a saját szakját, aztán majd a jelenlévő PTI és GI hallgatók létszámáról lesz egy statisztikád, bár úgy látom, még ez se alakul túl bíztatóan :)

2014. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Érettségi előtt állok, matematikából és informatikából fogok érettségizni. Programozni tanulunk már egy éve, Delphi-ben és jól megy, meg érdekel is, szoktam itthon is foglalkozni vele. A főiskolai tanulmányaimra hogy menni időt szánok az attól függ, hogy akarok-e Msc-re menni a későbbiekben. Valamilyen IT munkát szeretnék a tanulmányaim után végezni.
2014. szept. 25. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:

A programtervező informatikus inkább mérnöki, a gazdaságinformatikus inkább gazdasági irányultságú szak.

Szerintem programozni nem az egyetemen kell megtanulni, az ott elsajátított készségek "csak" segítenek abban, hogy igazán jó programozóvá válj.

Ezt mindkét képzéstől megkaphatod. Lehet vitatkozni arról, hogy melyiktől jobban, de ebben a vitában pártatlan véleményeket nem fogsz hallani, mert nincs gyakorlatilag senki, aki mindkettőt A-Z végigjárta, és mindenki a magáét pártolja inkább. Én már régóta programozó vagyok, sok kollégám volt mindkét képzési területről és képzettség nélkül is, ezeket a tapasztalataimat igyekszem összefoglalni:


Általában azt szokás mondani, hogy a gazdaságinformatikusok kevésbé jó programozók mint a programtervező informatikusok, de a tudás, amit megszereznek, jól hasznosítható munkábaálláskor, nem akkor találkoznak először céges ügyvitellel, stb.

A programtervező informatikusok sokat tudnak, sok a lexikális tudásuk is, de a tudásukat gyakorlati szempontból szakosítani kell, de ezt optimális esetben megteszi az első munkahely is. Illetőleg még mindig el lehet végezni valami pénzügyi alapképzést, és akkor megvan ez is, az is. Igaz, ez fordítva is igaz, bár valószínűleg az a nehezebb út.


Szumma szummárum: szerintem ha bírod és szereted a matekot (mert az rengeteg lesz ott), programtervező informatikusnak menj. Ha nem annyira, akkor gazdinfóra.

A matek érettségidet mindkét esetben ajánlatos emelt szinten letenni, és ha lehet, akkor az infót is. Nem azért, mert kell a ponthatárhoz (az nem szokott magas lenni), hanem azért, hogy bírjad majd a hajtást. Gazdinfóhoz sem árt, de proginfóhoz egyenesen kötelező.


Érdemes rákeresnek a neten az operatív tantervekre (pl. "gazdaságinformatikus operatív tanterv" keresőkifejezéssel), és nézd meg az oktatott tárgyakat, tanterveket, abból sokat lehet okulni.

2014. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!