Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF pénzügy és számvitel vagy...

BGF pénzügy és számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment mellett mennyire férne el a diákmunka? Illetve mennyire nehéz diákmunkát találni Budapesten?

Figyelt kérdés

Múlt évben érettségiztem, de nem tudtam merre akarok tovább tanulni, ezért OKJ képzésre jelentkeztem. Most már viszont tudom, hogy jövőre BGF PSZK-n (pszf vagy gm) szeretnék továbbtanulni.

A szüleim nem tudnak támogatni, ezért magamat kell majd eltartanom (kollégium vagy albérlet + egyéb költségek) és itt jönne képbe a diákmunka, de ugye nem szeretném, ha a tanulás rovására menne.

Mivel jelenleg OKJ-n tanulok (estin), ez mellett vidéken élek, illetve újraérettségizésre készülök (matek, angol),ezért nehéz munkát szerezni és így nem nagyon tudok egyenlőre előre félretenni.

Önköltségesre fogok járni, ezt majd diákhitel 2-ből akarom finanszírozni, legalábbis az első két félévet.



2014. szept. 24. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd, mivel a BGF-PSZK sokan tanulnak távoktatási rendszerben, mind a psz, mind a gm képzést alapul véve, így nyugi nem te leszel az egyetlen, aki dolgozik suli mellett.

Ha nappalin csinálod, akkor problémásabb, mert sok esetben van katalógus és a munkáltatók nem féltétlenül rugalmasak mindig. DE lehet mellette diákmunkát is vállalni, de ha a szüleid nem tudnak támogatni, akkor nem biztos, hogy ki fogsz jönni havi 60-70-ből, amit általában diákmunkával meg lehet keresni. Persze van, akinek mázlija van és rugalmas a főnök és többet is keres, de azért diákmunkával, ha be kell járnod a suliba azért a 60 a reális. :)

2014. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Nappalira megyek. Lehet, hogy majd megpróbálok OKJ képzésemmel részidős munkát vagy diákmunkát keresni (kiadványszerkesztőnek tanulok).

2014. szept. 24. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egy hónapban kijövök kb 50-60 ezerből. Ebből 21 ezer a kollégium, 15 ezer a bérletek. Egy héten átlagosan 5 ezer forintot költök kajára, viszont hozok magammal mindig egy hétre elegendő főt ételt. Többnyire azok dolgoznak akik csúsznak egy (vagy több évet ezért 1-2 tárgyuk van csak) vagy államin vannak, vagy fsz-en. A munkáltatók tényleg nem igazán rugalmasak, ami a zh hét és a vizsgaidőszak idejére baromi rosszul fog jönni. Nekem jelenleg 9 tárgyam van, e mellett sajnos nem igazán tudom össze egyeztetni a diákmunkát az iskolával és nem engedhetem meg magamnak, hogy csússzak (önköltséges vagyok), de majd persze én is szeretnék dolgozni iskola mellett (és nem csak a pénz miatt). Egyébként pénzügy-számvitel szakra járok. (BGF) A félévek első hónapja húzósabb a tankönyvek vásárlása miatt (akár a "piacon" veszed, akár boltban, akár fénymásoltan, akkor is + kiadás)
2014. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lemaradt: a nyáron megkeresett pénzemet használom, illetve a szüleimtől és papámtól szoktam pénzt kapni. Nem szórom a pénzt fölösleges dolgokra.
2014. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mivel önköltséges vagyok, nem vagyok jogosult semmilyen ösztöndíjra, ez alól kivételt képez a BIJÖ, amire egy adott félév végén lehet pályázni, és a 2. félév után már kezdem megkérdőjelezni az igazságosságát.
2014. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mano04 válasza:
58%

Én is a Bgf-re jártam, csak másik karra, nappalira. Végig dolgoztam mellette, mert kellett, ráadásul Győrből jártam fel naponta, mert volt 1-1,5 év, mikor nem volt albérlet. Reggel 6-kor mentem vonattal, suli, aztán meló.. Végül este fél12-re értem haza. Szombatonként is mentem dolgozni. Meg lehet oldani, de nem egyszerű.. és sokszor nem is a munkaadók, hanem az iskola volt az, aki áthúzta a számításokat.. a tanárok nem igazán érették meg, hogy nem mindenkinek potyog minden az ölébe.

Azóta végeztem tavaly, és most harmadéves vagyok a Debreceni Egyetemen, itt levelezőre jelentkeztem még anno, pont azért, hogy így majd egyszerűbb lesz dolgozni, hát nem lett igazam sajnos. Egy éve nincs munkám.. és mindenhol problémát okoz, hogy havonta egyszer 3-4 napra elengedjenek suliba, diákmunkára már nem mehetek.. szóval így visszagondolva, lehet, hogy nagyon húzós és fárasztó volt nappali mellett a munka+ utazás+ suli, de legalább volt munkám.

2014. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tudtad kivitelezni, hogy a vizsgákra is feltudtál készülni megfelelően, dolgoztál is mellette (gondolom nem 1 órát egy nap) és még mellette utaztál legalább 4 órát. Elég hihetetlennek hangzik, de ha igaz akkor minden elismerésem a tied.
2014. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne értsd félre, nem akarom megkérdőjelezni a szavad, csak egyszerűen nem tudom, hogy volt energiád elvégezni a főiskolát ilyen "körülmények" között. Már csak maga az utazás rengeteget kivesz az emberből, bár gondolom alvással töltötted. Milyen szakra jártál egyébként?
2014. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!