Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Év elején jelentkezhetek...

Év elején jelentkezhetek államilag támogatott főiskolai képzésre is még?

Figyelt kérdés

2005. szeptemberében kezdtem el egy Főiskolát mérnök informatikus szakon, majd 2009. tanév végén fejeztem be tanulmányaimat, ekkor szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, majd később lediplomáztam. Ez ugye 8 félév.

Most azon gondolkozom, hogy pályát módosítok, vagy legalábbis elvégzek egy másik, teljesen más területű alapképzést, hogy több lábon álljak.

A kérdésem az lenne, hogy jelentkezhetek-e még államilag támogatott képzésre mondjuk valamilyen teljesen más (pl. természetvédelmi, környezetvédelmi) alapszakra?


2014. szept. 24. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne jelentkezhetnél? 8 félévet elhasználtál, maradt 4. Ez egy 7 féléves képzésre ugyan már nem elég, de amikor elfogy, akkor majd át fognak sorolni költségtérítésre, és attól a félévtől fizetned kell érte.

A felsőoktatási szakképzés csak 4 félév, az még teljesen belefér.

2014. szept. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó hír! Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2014. szept. 25. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!