Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetemről vélemények?

Óbudai Egyetemről vélemények?

Figyelt kérdés

Elég vegyes véleményeket hallottam eddig róla, sokan mondják rá, hogy ennek az egyetemnek a diplomája nem ér semmit a BME-hez képest, az elhelyezkedés szinte esélytelen stb.

Engem a könnyűipari mérnöki,környezetmérnöki vagy esetleg a műszaki menedzser érdekelne, de utóbbiról úgy tudom, hogy a BME-n se a legjobb szak.



2014. szept. 26. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a műszaki menedzserrel sok mindent nem lehet kezdeni, bármely egyetemen végzed el. Konkrétan műszaki pályához kevés. Amihez meg nem kell nagyon a műszaki végzettségi, de el lehetne végezni ezzel a diplomával, azokat az állásokat meg többször gazd.menesek kapják. Nem ok nélkül van ez a szak a legtöbb helyen a GTK-n belül, eléggé keveredik benne a műszaki és a gazdasái pálya, de egyikből se ad túl mély tudást. Nem rossz szak, de inkább csak másoddiplomának való.

Ha a BME-hez méred tényleg kevesebbet ér, szimplán azért mert a BME-nek nagyobb neve van. De ez csak addig baj, amíg pályakezdő vagy. Ha van egy pályakezdő BME-s meg egy 5 éves szakmai tapasztalattal rendelkező OE-s nem feltétlen jelenti hogy a BME-s kapja a munkát. Szimplán a BMEnek nagyobb neve van a műszaki területen.

Ettől függetlenül nem lehetetlen elhelyezkedni vele, csak monjduk egy BMEsel könnyebb. De ez is csak addig igaz, amíg nincs szakmai tapasztalatod, utána az már többet számít, mit hogy hol kaptad a diplomát.

Tudok olyanról aki vidéken (PE-n) szerzett diplomát és mégis megkapott egy jól fizető állást egy BMEs elől, szimplán mert nagyobb szakmai tapasztalata volt.

Én gazdasági szakor végeztem itt el, könnyen el tudtam vele helyezkedni szóval nem igaz hogy semmit se ér a diplomájuk.

2014. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg az OE könnyűipari mérnökiről tudsz valamit mondani? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek vele stb. Tudom hogy más egyetem nem indít ilyen szakot, ezért gondolom,hogy akár lehet jövője a diploma után.

2014. szept. 26. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerek olyat, aki azt a szakot végezte volna el, így nem tudom milyenek vele az esélyek. Mindenesetre nem feltétlen jelenti azt, hogy van jövője, csak azért mert az OEn kívül máshol nincs ilyen szak. Ez jelentheti azt is, hogy nincs rá kereslet, ezért máshol inkább nem is indítják. Persze ez ne mindig vagy így, mint írtam könnyűipari mértököt nem ismerek.
2014. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!:) Még az OEnél a had és biztonságtechikai mérnökin gondolkozom, de ott is ugyanez a dilemmám, hogy nem tudom hogy mennyit érhet a diplomája
2014. szept. 26. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha biztonságtechnika akkor már miért nem mérnökinfó? Én nem javasolnám a biztonságtechnikát, rendelkezik a kevert szakok hátrányával, előnyét viszont nem látom.
2014. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!