Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alapképzés után milyen mesterk...

Alapképzés után milyen mesterképzést kéne elvégeznem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Most germanisztika alapszakos vagyok,később szívesen lennék műfordító(gazdasági,ilyesmi fordítási területek nem nagyon érdekelnek),vagy szívesen dolgoznék egy szerkesztőségben/újságnál lektorként.Valami írással kapcsolatos munkát szeretnék.Több értelme lenne magyar mesterre mennem,mint németre,vagy valami másra?Illetve lehet,érdemes egyáltalán német alap után magyar mesterre menni?És mindenképp mester kéne,mert két alapszak fölösleges,nehezebb vele elhelyezkedni?Minorként szeretném felvenni a hollandot,de ha a magyart venném fel,akkor utána biztos mehetnék belőle mesterre.Hogy kéne akkor csinálnom?Csak idén kezdtem az alapszakomat is,úgyhogy még van időm szerencsére gondolkodni,csak szeretném már most tervezni a jövőmet.(Tudom,ilyen területen elsősorban nem a diploma számít,hanem a tehetség,és ismeretség nélkül nehéz.)
2014. szept. 27. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben tolmács-fordító mesterre mennék...
2014. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem is érdemesebb az idegen nyelvekre koncentrálni. Emellett azonban érdemes lehet megnézni, hogy milyen szabadon válaszható tárgyakat lehet felvenni, amik kapcsolódnak ahhoz a területhez, amivel foglalkozni szeretnél. Másrészt már most jó lenne keresni egy gyakornoki helyet, ahol belekóstolhatsz a munkába és kapcsolatokat is építhetsz.
2014. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Fordítós órákat felveszek szabadon választhatóként.

2014. okt. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!