Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapképzés alatt igényeltem a...

Alapképzés alatt igényeltem a diákhitel1-et. Lediplomáztam, mesterképzést kezdek másik egyetemen. Igényelném tovább, mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Nemrég küldtek papírt, hogy megszűnt a hallgatói jogviszonyom, ősztől utaljak. Írtam nekik, mellékelve hozzá a felvételi határozatot, hogy még igényelném tovább. Nem válaszoltak, Neptunban a 'diákhitel igénylés' fülre kattintottam, ott azt írja, van már Diákhitel1 szerződésem.


Ilyenkor mi a teendő?



2014. aug. 22. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Hamarabb kellett volna jelezni feléjük a sikeres felvételit: elvileg ez kötelességed. De ha vársz a válaszukra, valószínűleg nem lesz gond.
2014. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ténylegesen megszűnt a hallgatói jogviszonyom. Most ősztől viszont újra elkezdem az egyetemet, ezért megérdeklődtem tőlük a lehetőségeket. Azt mondták, hogy ha szeptember 15-ig bejelentem az új iskolát (képzési adatokat, stb. Bocsi, még nem néztem utána pontosan), abban az esetben megszűnik a törlesztési kötelezettségem és újra igényelhetek diákhitelt.


Biztosan nem lesz gond. Gondolom náluk ez rutin. Feltételezik, hogy diploma megszerzése után már nem fogod igényelni a diákhitelt. Ha szeptember 15-ig jelzed számukra, hogy továbbtanulsz akkor megszűnik a kötelező fizetési kötelezettséged és újra igényelhetsz diákhitelt.


Sajnos még nem néztem utána, hogy pontosan hol is kell majd jeleznem az új képzést. De biztosan van egy központi telefonszámuk ahol érdeklődhetsz. (Én a központjukba mentem be közvetlenül, de csak azért, mert én elérhető közelségében lakom Budapesten).

2014. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre kaptam választ, be kell jelentenem majd, hogy új iskolát kezdek, kell iskolától papír, meg kitölteni egy nyomtatványt, hogy megváltoztak a képzési adataim, és ha ez megvan, eltörlik a törlesztési kötelezettségemet.

Köszi a segítséget még egyszer!

2014. aug. 26. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!