Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemi karra érdemese...

Nonamegec kérdése:

Melyik egyetemi karra érdemesebb jelentkezni? Turizmus vagy pénzügy? Esetleg bölcsészkar?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Az első helyre turizmust raknék, de sok embertől hallottam hogy nagyon jó választás, viszont sok embertől, hogy nem. Angolból közép szinten, németből emelt szinten érettségizek.Nagyon szeretek nyelveket tanulni, és tervezem a kiköltözést külföldre egyetem után.

A pénzügy is szóba jött, mivel szeretem a matekot. De azt mondják ott iszonyatosan sokan vannak. Viszont inkább lennék utazgatós mint hogy egész életemben a számok előtt üljek.

A bölcsészet úgy jött, hogy töriből és magyarból mindig is jó voltam.

Melyik lenne az ideálisabb ?



2014. szept. 28. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegyik olyan szak, hogy igazán jónak kell lenned, hogy kitűmj. Bölcsészek közül 20ból 1 lesz igazán sikeres, a pénzügyet elvégezni nehézkes, de viszonylag biztos, a turizmushoz meg az angol és német felsőfokű elengedhetetlen, illetve mellé minnél több nyelv társalgási szinten. Amúgy meg jó eséllyel a legtöbb válaszoló műszaki irányba terelne, ahogy észrevettem manapság azon kívül mindenkinek lehurrogják a szakát.
2014. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek közül a pénzügy nem rossz, de nem a világ legizgalmasabb munkája. A turizmus csak akkor éri meg, ha pontosan tudod már most, hogy mire fogod használni. A bölcsész képzések közül bizonyos nyelvi képzések (nem az anglisztika) jók lehetnek a többi büfé-ruhatár.
2014. szept. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!