Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizem, és földrajz...

Idén érettségizem, és földrajzzal szeretnék továbbtanulni, mivel ezt szeretem. Az érdekel, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak diploma vagy Msc elvégzése után?

Figyelt kérdés
Például terület és településfejlesztő mérnökként vagy geoinformatikusként mennyire lehet munkát találni?Érdekel még a matek meg egy kicsit a töri is. !-es 5-ös tanuló vgayok, szóval egyetemre való bekerüléssel nem hiszem hogy nagy gond lesz. Milyen szakokat, karokat tudtok ajánlani? Vagy egyáltalán érdemes földrajzzal továbbtanulni

2014. szept. 30. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
környezeti innovációkkal, településfejlesztéssel foglalkozom. Kábé minden második magyar akivel szakmai kapcsolatba kerülök, és ELTE geográfusin végzett legalább egy alapképzést (aztán elhúzott specializálódni valamire, vagy külföldön csinált MSct). De önmagában semmit nem ér, elég proaktívnak kell lenni, hogy szakmai körökbe kerülj. Persze ha tényleg érdekel a dolog, és nem melegedni jársz be, akkor ezzel nem lesz gond. A térinformatikának egyébként óriási nemzetközi piaca van, egy lengyel barátom pl. egyéni vállalkozóként ebből gazdagszik meg éppen, pedig ő is 25, mint én, szóval nincs mögötte évtizedes tapasztalat.
2014. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát az érdeklődésemmel nincs gond. Már gyerekkorom óta érdekel a földrajz. Apám is térinformatikus egyébként, láttam is mivel dolgoznak és az érdekel is. Ha egy Msc-t megcsinálok térinfóból azzal már csak megyek valamire remélem
2014. szept. 30. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!