Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szabad bölcsészeti...

Melyik szabad bölcsészeti szakiránnyal lehetne több elhelyezkedési lehetőségem?

Figyelt kérdés
Vagy melyekkel lehetne úgymond többet elérni. (Filozófia, Etika, Esztétika, Filmelmélet és filmtörténet, Kommunikáció és médiatudomány, Vallástudomány szakirányok?)

2014. jún. 3. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előszöt is tudnod kellene, mit szeretnél kezdeni magaddal. Ugyanis azzal volna a legtöbb elhelyezkedési lehetőség, amellyel leginkább van reális elképzelésed.
2014. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikáció és médatudomány szakiránnyal újságíró lehetsz. Ami egy elég kemény szakma, bár elnézve a mai netes oldalakat és akár a papírújságokat is, nem kell hozzá túl nagy tehetség, hogy foglalkoztassanak valahol.

Nem is keresik halálra magukat.

Ha viszont jobb vagy az átlagnál, sokat dolgozol, és igényes vagy, lehet jövőd.

Egyébként fura a kérdésed... Már megvan ez a szakod, és nem tudod mit csinálj vele? Ha mindenképp az elhelyezkedés a mérvadó, inkább kezdj el egy új szakot.

2014. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Így elsőre az első 3 nem tűnik túl érdekesnek számomra. A maradékból az utolsót választanám, de csak azért, mert hívő vagyok, és szeretném megérteni a többi embert, mármint azokat, akik abszolút másban hisznek, mint én. De mindenképp azt nézd, mi az, ami igazán érdekel téged.
2014. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én a PTE-n tanulok szabad bölcsészként. Sok felsőbb éves diákot megkérdeztünk, hogy mi a véleménye a saját szakirányáról,és a legtöbb pozitív visszajelzés a kommédiásoktól érkezett..

Mivel én is ezt a szakirányt választottam, kissé elfogult is vagyok, de meleg szívvel ajánlom.

2014. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem vettek fel, akkor van olyan egyetem, ahol művészettörténetet is lehet tanulni. Ha már felvettek, akkor úgy hallottam, hogy már az első évben van 1-2 olyan óra, amit fel kell venned ahhoz a szakirányhoz, amit majd választasz. De ebben nem vagyok biztos, ezt te nyilván jobban tudod. :)


Szerintem bármivel el lehet helyezkedni, ha az ember tényleg arra teszi fel az életét és küzd, keresi a lehetőségeket. Az is lehet, hogy nem pont Magyarországon fogsz tudni elhelyezkedni vele, de ez se riasszon el, később még visszajöhetsz. A másik, hogy mire végzel az egyetemmel, lehet, hogy pont olyan embert fognak keresni, amit elvégeztél. Szóval játssz el a gondolattal mindegyik iránynál, hogy mennyire éreznéd magad jól abban a szakirányban, el tudod-e képzelni, hogy 20 év múlva is ezt csinálod, stb.

2014. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Komm és média és szociológia, ezt kihagytad, de szerintem ezzel a kettővel lehet a legtöbbet kihozni belőle, jómagam is ezért választottam.
2014. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!